פרופ' עידו ברונו – מנכ"ל מוזיאון ישראל

עידו ברונו. צילום אבי אוחיון

עידו ברונו. צילום אבי אוחיון

 

מוזיאון ישראל הודיע היום כי פרופסור עידו ברונו (54) נבחר לתפקיד מנכ"ל המוזיאון.

"ברונו", אומרת ההודעה, "הינו פרופסור לעיצוב במחלקה לעיצוב תעשייתי באקדמיה לאומנות ועיצוב בצלאל, מעצב ואוצר תערוכות מוזיאליות בתחומי האמנות, ארכאולוגיה, מדע והיסטוריה בארץ ובעולם. מועצת המנהלים של מוזיאון ישראל בראשות עו"ד יצחק מלכו, בחרה אמש פה אחד בברונו, לאחר תהליך חיפוש מעמיק ומורכב שארך מספר חודשים וכלל בדיקה של מועמדים רבים מהארץ ומחו"ל. עידו ברונו ייכנס לתפקיד כמנכ"ל ע"ש אן וג'רום פישר בשבועות הקרובים, לאחר אישור הגופים הרלוונטיים במשרדי הממשלה. הוא יחליף בתפקיד את איילת שילה תמיר שכיהנה כמ"מ מנכ"ל בחצי השנה האחרונה. זאת במקביל לעבודתה כמשנה למנכ"ל המוזיאון, תפקיד בו תמשיך לשאת.

"עידו ברונו פעיל כמעצב כבר 25 שנים ומרצה בבצלאל מאז 1993. הוא אוצר ומעצב תערוכות בארץ ובעולם ובין היתר עיצב במוזיאון ישראל בשנת 2013 את תערוכת 'הורדוס: מסעו האחרון של מלך יהודה' הנחשבת לאחת התערוכות המצליחות בישראל אי-פעם, ב-1995 הוא עיצב יחד עם פרופ' יעקב קאופמן את התערוכה 'מראה, מראה', ובשנת 2009 אצר ועיצב את 'כחול על גבי לבן', שהוצגה לרגל שנת ה-60 לעצמאות מדינת ישראל ובה הוצגו מגילת העצמאות המקורית, יומנו של אילן רמון ז"ל ועוד. בשנת 2012 זכה עידו ברונו בפרס שרת התרבות לעיצוב על מכלול עבודתו.

"'במשך שנות עבודתו עד כה, בהן הספיק לעצב ולאצור עשרות תערוכות מוזיאליות ויזם פרויקטים עיצוביים משמעותיים, הפגין עידו מקצועיות חסרת פשרות, אותה הוא מביא עימו לתפקיד ביחד עם ניסיון נצבר רב', אמר יו"ר המוזיאון, עו"ד יצחק מלכו. 'עידו הוא אדם ערכי שהקדיש שנים רבות להטמעת ולהפצת ידע ותרבות בישראל ומחוצה לה. די להסתכל על עבודותיו של עידו כדי להיווכח ביצירתיותו הרבה. אני משוכנע שכוח היצירה, המרץ וההישגים יוצאי הדופן של עידו הולמים את תנופת הפיתוח ואת המצוינות שמאפיינים כל כך את מוזיאון ישראל ושתחת שרביטו יוכל המוזיאון להגיע לשיאים חדשים לטובת קהל המבקרים בו מהארץ מהעולם'.

"פרופ' ברונו אשר חי ועובד בירושלים היה שותף פעיל ומשמעותי בצוות המעצבים במסגרת פרויקט הבנייה מחדש של המוזיאון, ובכלל זה היה אחראי על הצבת הפסלים בחללים הכלליים במוזיאון ובגן האמנות הבינ"ל ע"ש בילי רוז. בפעילותו הציבורית הוא חבר בוועדות מקצועיות שונות של משרד החינוך ומשרד התרבות ומשמש כשופט בפרסים שונים בתחום העיצוב והאומנות (CRAFT). ביחד עם תלמידו לשעבר ארטור ברוטר עיצב ותכנן שולחן מגן מרעידות אדמה לתלמידי בית ספר, שנרכש לאוסף הקבע של ה MOMA בניו-יורק, וזכה בשורה של פרסים בינלאומיים.

"עבודותיו ותערוכותיו של פרופ' עידו ברונו הוצגו במוסדות תרבות רבים וחשובים בארץ ובעולם: מוזיאון לאמנות מודרנית בניו-יורק (Moma), מוזיאון לעיצוב בלוזאן, שוויץ (Mudac), מוזיאון העיר סנדאי ביפן, מוזיאון העיצוב בלונדון, ה'טריאנלה' במילנו, איטליה, הספריה הלאומית, מוזיאון ישראל, מוזיאון לאומנות האיסלאם, הגן הבוטני האוניברסיטאי, מוזיאון מגדל דוד, מוזיאון תל-אביב, האקדמיה הלאומית למדעים, מכון ואן-ליר, האוניברסיטה העברית, המשכן לאמנות בעין חרוד ועוד".

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.