הדרך לפרויקטי הגמר. ניסוי וטעיה, HIT בגלריה פריסקופ

בתהליך (עץ ופליז). אדווה דיין

בתהליך. אדווה דיין. צילומים: נמרוד גנישר

 

בשבת הקרובה תיפתח בגלריה פריסקופ "ניסוי וטעיה", התערוכה שבה יציג המכון הטכנולוגי חולון HIT מודלים בתהליך הפיתוח של פרויקטי גמר נבחרים של בוגרי מחזור 2016 במחלקה לעיצוב תעשייתי.

"לרוב", אומרת גלינה ארבלי, אוצרת התערוכה ומרצה במכון, "אנחנו פוגשים מוצרים במצב המוגמר שלהם, הסופי, הסגור, המוחלט. כל מצב סופי כזה טומן בחובו עולם מלא, עשיר ומגוון של מודלים וניסיונות מחקר, דרכם עולות שאלות ונבדקים גבולות בחיפוש אחר הצורה האחת, המדויקת והמתאימה ביותר עבור החפץ והשימוש לו הוא יועד.

"התערוכה", היא מסבירה, "פותחת דלת לאחורי הקלעים של תהליך העיצוב שהוביל לאובייקטים המוגמרים, לעולם של ניסוי וטעייה, חיפוש ובחירה שעברו לפני שקיבלו את זהותם וצורתם הסופיות. הרבה פעמים תהליך העשייה מעניין לא פחות, ולעתים אפילו יותר, מהתוצר הסופי. בתערוכה הזו אנחנו מבקשים לשתף את המבקרים במחשבות, בהתחבטויות, בניסויים, במשחקים, בגילויים, בצמתים ובבחירות שעושים מעצבים בדרך לפיתוח רעיון לחפץ. להזמין אותם להגיע, ולהגיד: תסתכלו, קורים דברים מרתקים, מה דעתכם? רוצים להגיב? יש כאן הזמנה לחשוב.

"בתחילת תהליך העיצוב והפיתוח המעצב יוצר לעצמו מגרש משחקים פוטנציאלי, יוצא החוצה, מחפש דברים שמעניינים אותו, מביא אותם לשולחן ומתחיל להרכיב. כאן הוא מתחיל לשאול את עצמו שאלות על הקונספט, על החומר, על טכנולוגיית הייצור. בהתחלה הוא מרחיב כמה שאפשר, ואז הוא מצמצם. בתהליך הזה של הצמצום והחידוד לא פעם נשארים בחוץ, על רצפת חדר העריכה, דברים מרתקים בפני עצמם, כאלה שיכולים להיות התחלה של סרט חדש, של קונספט חדש, שמתישהו אולי יחזרו אליהם.

"כבר כמה שנים שהסטודיות המובילים לעיצוב פותחים את דלתם ואתריהם ומזמינים מקצוענים וחובבים להצצה אל אחורי הקלעים של עשייתם, משתפים אותם בסיפור, בחוויה. לפתוח את הדלת זה אחד הדברים הכי מסקרנים עבור כל מי שמתעניין בעיצוב ובוודאי עבור מי שלומד עיצוב. יש משהו הרבה יותר חזק ממילים כשאת פורשת את שלל הניסיונות, ורואה את כל העושר הזה, את הפוטנציאלים שמתקיימים כשאת נותנת לעצמך את הדרור לנסות, נותנת לחומרים לטכנולוגיה ולצורות לספר לך מי הם רוצים להיות, מה הם רוצים להיות, איך הם רוצים להיות. זה המקום שבו מתחיל הדיון המרתק בין היוצר לבין חומרי הגלם שלו".

 

משתתפים: אלברט בר, אשרי נטע, בנאי רותם, בר איתי, בר סיני גיא, דיין אדווה, הרוש שגיב, וייסמן דפי, סולל רם, פישר עמרי, פורת אורי, פרייברג עמוס, קרמר מאיר, שפרן שגיא.

עיצוב התערוכה: גלינה ארבלי ופסח כהן

 

ניסוי וטעיה, גלריה פריסקופ, אוצרת: גלינה ארבלי | פתיחה: שבת, 28.1.17 בשעה 13:00 | נעילה: 25.2.17 | כתובת: בן יהודה 176 תל-אביב | טל:  03-5226815

 

בתהליך (עץ). אדווה דיין

בתהליך. אדווה דיין

בתהליך (עץ ומתכת). אדווה דיין

בתהליך. אדווה דיין

פרויקט הגמר. אדווה דיין

פרויקט הגמר. אדווה דיין

פרויקט הגמר. דפי ויסמן

פרויקט הגמר. דפי וייסמן. צילום: אביב גירסול

בתהליך. דפי ויסמן

בתהליך. דפי ויסמן

בתהליך. איתי בר

בתהליך. שגיא שפרן

בתהליך. איתי בר

בתהליך. איתי בר

בתהליך. רותם בנאי

בתהליך. רותם בנאי

ניסוי וטעיה. ההזמנה

.

בתהליך. עמרי פישר

בתהליך. עמרי פישר

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.