על הספה. מילנו 2016

המשוגעת של פביו נובמברה, המצולעת של דניאל ליבסקינד, וזאת שתרכיבו בעצמכם של האחים בורולק. 21 הספות המעניינות בסלונה דל מובילה 2016

Botero, הספה שעיצב דמיאן וויליאמסון לזנוטה

.

הספה שהציגה השנה זנוטה – החברה המשפחתית שאחראית בין היתר ל-Mezzadro, השרפרף המיתולוגי שעיצבו האחים אקילה ופייר-ג'אקומו קסטיליוני ב-1957 והיה לאבן דרך בתולדות העיצוב התעשייתי בכלל והאיטלקי בפרט – היא Botero בעיצוב דמיאן וויליאמסון, יליד אנגליה שפועל מסטוקהולם. השלד עשוי ברזל, הרגליים – אלומיניום בגימור מלוטש או צבוע בשחור, והריפוד – מבד או מעור – נשלף.

 

Beam Sofa System, פטריסיה אורקיולה לקסינה

.

Beam היא מערכת ישיבה גמישה המורכבת מכריות "צפות" המחוזקות בקורה תחתית. עיצבה אותה פטריסיה אורקיוליה, והיא חלק מסדרת הרהיטים הראשונה שקסינה משיקה תחת הנהגתה של אורקיולה כמנהלת האמנותית של החברה האיטלקית בת הכמעט 90. משענות הגב של Beam (בעברית: קורה) מתכווננות למספר זוויות ישיבה, בד הריפוד החדש שלה, Gea, עוצב בידי גו'ליו רודולפו, והיא ניתנת להרכבה בקונפיגורציות שונות ממספר יחידות בסיס הכוללות שולחן.

 

 Avio הספה שלפיירו ליסוני לנול

צילומים באדיבות נול. צילום: Federico Cedrone

פיירו ליסוני עיצב לנול האמריקנית את Avio המיועדת לחללים ביתיים וציבוריים. מערכת הישיבה המודולרית חסונה אך קלת משקל, ומימדיה הנדיבים יכולים לשאת משקל רב בעודם נשענים על שלד מתכת רזה. אגב, את עיצוב הביתן שלה בסלונה דל מובילה הפקיד נול בידי OMA, משרד האדריכלות של רם קולהאס, וזה הזמין את המעצבת סבין מרסליס וחברת האבן Naturestone להיות שותפות.

 

Edouard הזפה של אנטוניו צ'יטריו לבי אנד בי איטליה

.

Richard הספה של אנטוניו צ'יטריו לבי אנד בי איטליה

.

B&B איטליה חוגגת 50 ומציגה שתי מערכות ישיבה: Eduard ו-Richard, שתיהן בעיצוב אנטוניו צ'יטריו. הראשונה מעוגלת מעט בחלק מקו המתאר שלה, ובסיסה עשוי אלומיניום בציפוי כרום שחור, השנייה מרופדת כולה, מודולרית ומאפשרת מגוון קונפיגורציות.

 

Wow של פיליפ סטארק לדריאדה

.

לדריאדה עיצב פיליפ סטארק את WOW, פרשנות חדשה ל-Royalton, איקון עיצוב של החברה משנת 1988 שעוצב במקור עבור מלון הילטון רויאלטון בניו יורק. את יחידות הספה השונות משלימים שני שולחנות צד – האחד עם משטח שיש, ולשני, עם משטח זכוכית לבן, מצורפת מערכת תאורת לד.

Volage-EX-S הספה של פיליפ סטארק לקסינה

.

את Volage עיצב סטארק במקור לקסינה ב-2008. השנה בחרה החברה לרענן את העיצוב המקורי בכמה מהחידושים הטכניים שהתפתחו בשמונה השנים שעברו מאז נחתם. הכריות משלבות סוגי ספוג שונים במספר דרגות קשיות, לכריות המושב נוספו נוצות, במקום ריפוד העור נבחר ריפוד בד אפרפר, ובהזדמנות זו בחר סטארק להחליף את כפתורי הקפיטונאז' בתך פשוט אך אלגנטי. כך קיבלה הספה הבורגנית מראה קליל יותר מבלי לוותר על האלגנטיות המקורית.

Largo, הספה של פיירו ליסוני לקרטל

.

Largo, מערכת הישיבה שעיצב פיירו ליסוני עבור קרטל, מציעה מספר קונפיגורציות, והיא מהווה צעד משמעותי בהתפתחות קו המוצרים הרכים של החברה. את דוגמת הפפיטה שלה אפשר למצוא גם במהדורה המיוחדת של רהיטי החברה בשיתוף לאפו אלקן, דור ההמשך של משפחת פיאט.

 Adaptation הספה של פביו נובמברה לקפליני

.

Adaptation, מספרים בקפליני, היא התגובה של פביו נובמברה לשינויים המהירים שעוברים על עולם העיצוב. כמו אצל נובמברה, האדריכל שאוהב להתגרות בטעם-הטוב הבורגני ואחראי לכמה מהעיצובים הפחות קונפורמיסטיים כמו כיסאות Him ו-Her, במבט ראשון נראית הספה עקומה לגמרי, אבל התבוננות מרוכזת בקו הישיבה יגלה שהרושם הראשוני הוא אשליה אופטית, ומושב הספה מאוזן ומקביל לרצפה.

 

Gemma, הספה שעיצב דניאל ליבסקינד למורוסו - ריפוד העור השחור

.

a, הספה שעיצב דניאל ליבסקינד למורוסו - ריפוד הבד גדיאנטי

.

Gemma, כורסת המצולעים שעיצב דניאל ליבסקינד למורוסו בשנה שעברה, זוכה השנה לספה-אחות. בבסיס עיצוב הכורסה והספה עומד הקונטרסט בין האסימטריה הגיאומטרית הקשוחה למראה של דוגמת המצולעים חדי הזווית האופיינית למבנה הקריסטל, אל מול רכותו המזמינה של המושב. את שלד המתכת של הקולקציה תכננה חברת הההנדסה Feruglio, ובבית המלאכה של מורוסו זה נעטף בכריות ובבד ריפוד סרוג בצבעוניות גרדיאנטית (Blur) או בריפוד עור המיועד בעיקר לחללים ציבוריים.

Triclinium, הספה של סטודיו פרונט למורוסו

.

סטודיו פרונט עיצב למורוסו את Triclinium. ברומא העתיקה, מספרים בחברה המשפחתית, הטריקליניום – חדר האוכל המפואר – היה חלל האירוח המרכזי. הספה שעיצבו אנה לינדגרן וסופיה לגרקוויסט השבדיות שואלת את מרכזיותו של הטרקלין בחיי הרומאים למקומה המרכזי של הספה בחיי היומיום שלנו: על הספה אנחנו קוראים, מנמנמים, עובדים, מתכרבלים, צופים בטלוויזיה, אוכלים. טרקליניום יכולה להלין אורח, והריפוד – מחבלים ארוגים – מתאים גם לתנאי חוץ. ועם השולחן הנלווה והשטיח התואם אתם בכלל מסודרים.

Belt של אורקיולה למורוסו, הגרסה הכחולה

.

Belt, הספה שעיצבה פטריסיה אורקיולה למורוסו קיבלה את שמה בזכות הרצועות הארוגות המחברות את כריות הריפוד גדולות המימדים, הגולשות ועוטפות את בסיס האלומיניום משני כיווניו, אלה לאלה, כמו שעושה החגורה למכנסיים. ספה דשנת מימדים, נוחה, הניתנת להתאמה אישית.

 

Sister Ray, דיזל ומורוסו

.

דיזל ליווינג, קו הרהיטים של מותג האופנה האיטלקי בשיתוף מורוסו, מתרכז בנראות רהיטיו. Sister Rayograph שואפת למזג בין החספוס האורבני עם סיסמאות הגרפיטי והוייב של הרחוב, לבין התחושה שמשדר פריט מותרות יוקרתי.

Gimm Shelter Natural Orgy, ספה של דיזל ומורוסו

.

Gimme Shelter Natural Orgy מציגה ג'קארד במיקס פרוע המשלב ניחוח טפטים מהתקופה הוויקטוריאנית עם פרשנות מחודשת לשנות ה-70: דימוייהם של מטוסי קרב ישנים, פסלים עתיקים, ליאופרד בעל שני זנבות, עלי פילודנדרון, שרשראות וגולגלות נארגים לעיצוב עכשווי באסתטיקה וינטאג'ית.

Gimme More Denim, ספה בג'ינס גרסת דיזל ומורוסו

.

כצפוי בחברה שה-DNA שלה הוא אופנת ג'ינס, Gimme more Denim מציעה ריפוד עור בגווני שחור ואינדיגו, וג'קארד שעבר שטיפות עם אפקט של דנים. דגש מיוחד ניתן לשילובי הבדים וגווני הג'ינס של הכריות.

Paul, הספה שעיצב ואן דואיסן למולטני

.

Paul של וינסנט ואן דויסן הבלגי, מנהלה האמנותי החדש של Molteni & C, שאבה השראה מציוריו של רובנס, ומשדרת אווריריות על אף מידותיה הנדיבות.

Essential של פרנצ'סקו בינארה לאדרה

.

Essential היא הספה השלישית בעיצוב פרנצ'סקו בינארה עם משענות הגב המזוהות עם אדרה ומכונות "החכמות", משום שהן יודעות להתקפל אחורה ולהתאים את עצמן לאינספור פוזיציות בהפעלת לחץ קל של המשתמש. היא מיוצרת בריפודי קטיפה, שניל ועור.

 

Can, הספה של בורולק ל-Hay

.

בעיצוב Can Collection ל-Hay הדנית לא הסתפקו האחים רונאן וארוון בורולק בעיצוב רהיט פרקטי, אלגנטי ונוח. הם ביקשו להטמיע בספה ובכורסה החדשות ערך מוסף, ולהפוך אותן מרהיט מורכב אינהרנטית לרהיט פשוט, נינוח שפונה לכל אחד. כך הן נמכרות באריזה שטוחה, ואת חלקיהן מרכיבים בבית בתהליך פשוט ביותר. ומכאן השם: Can, מספרים ב-Hay, נבע מהרצון להרגיע את מי שאולי יחשוש מהרכבת הספה ולהצהיר – “you can”!

 

Soft Modular Sofa, הספה שעיצב ג'ספר מוריסון לויטרה

.

ג'ספר מוריסון, גורו המינימליזם, עיצב לויטרה את Soft Modular Sofa – פרשנות עכשווית למודרניזם הקלאסי. ספה מודולרית נקיית קווים הניתנת להתאמה אישית ומשתלבת במגוון סביבות וסגנונות עיצוב פנים, שקרביה, המבוססים על מבנה קפיצים עטוף בשכבות ספוג שונות, מבטיחים לא רק ישיבה נוחה, אלא חזרה של הספה לצורתה הראשונית עם תום הישיבה.

Sistema, הספה שעיצב סטודיו lievore altherr molin לוויקרבה

.

Sistema כשמה כן היא: מערכת ישיבה מודולרית המאפשרת התאמה אישית בעיצוב סטודיו Lievore Altherr Molina עבור Viccarbe הספרדית. מפורקת לאלמנטים הבסיסיים המרכיבים אותה, מאפשרת המערכת התאמה מקסימלית ושינויים נקודתיים לאורך השנים בהתאם לצרכים המשתנים.

Ca. Mia, הספה המתנפחת של דניס סנטקיארה לקמפג'י

צילומים: Enzio Prandini

Ca. Mia שלבי הניפוח

.

Ca.Mia ­­תיתן לכם תחושה של בית גם כאשר אתם מחוץ לבית או ללא בית. המיטה המתנפחת שעיצב דניס סנטקיארה לקמפג'י מתוך חשבה על מצבי חירום, מתקפלת לתיק קטן כשאין בה צורך, אך יכולה בשניות להתנפח ולהציע מיטה נוחה המספקת פרטיות.

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.