מילאנו 2018. הטקסטיל הורס

מהלהבות הנורדיות ועד האינדיגו מהמזרח. הצצה למגרש המשחקים וההשראות שהוליד אוספי טקסטיל יפהפיים בשבוע העיצוב האחרון. מילאנו 2018, הסיכומים

Winter Flame ,Missoni

Winter Flame ,Missoni. צילומים באדיבות מיסוני

 

יערות העד ונופי השדות המעובדים, הקרמיקה הסינית והמיניאטורות המלכותיות מהודו, האינדיגו המסורתי והאמנות המודרנית, ויטראז'ים בכנסיות במקסיקו ואשליות אופטיות, מחשבות על קיימות ועל קנביס. כל העולם כולו הוא מגרש המשחקים וההשראות האינסופי לכמה מאוספי טקסטיל היפהפיים שהוצגו בשבוע העיצוב האחרון במילאנו.

 

Summer Flame ,Missoni

Summer Flame ,Missoni

Summer Flame ,Missoni

Summer Flame ,Missoni

 

גם מיסוני נשבית בקסמו של העיצוב הסקנדינבי, ומדברת בסדרת הלהבות שלה –  Winter Flame ו-Summer Flame על "אווירה נורדית" בדמות "להבות בשחור ולבן". את התמונה משלימה חמימות העץ – המעובד והטבעי – הנמצא תדיר ברקע, הן במחשבה והן בצילומים.

 

Horoscope ,Missoni על הספות המודלריות Tektonik

Horoscope ,Missoni על הספות המודלריות Tektonik

Horoscope ,Missoni על כיסאות Miss

Horoscope ,Missoni על כיסאות Miss

 

בשנות ה-80 רכש אוטביו מיסוני סדרת תבליטים של גלגל המזלות הסיני פרי פרשנותו של Piero .Zuffi. זופי נחשב לאחד היוצרים המגוונים שפעלו באיטליה, מי שעיצב תלבושות ללה סקאלה, והיה מעורב בתעשיית הקולנוע בימי הזוהר שלה.

40 שנה מאוחר יותר תרגמה מיסוני במלאכת אמן את הדימויים העזים ומרובי הפרטים של השור, הכלב, העז, הסוס, הדרקון, הארנב, החזיר, הקוף, הנחש, הנמר, הטווס והעכברוש לכיסויי ספות וכיסאות דרמטיים. "צעיפי ספות" בשפת מיסוני. הבסיס של Horoscope הוא כותנת סאטן, המסגרות מקטיפה, והדימויים נוצרו ברקמה צפופה. בצילום עם סדרת הספות המודולריות Tektonik וכיסאות Miss.

 

Summer Vanessa ,Missoni

Summer Vanessa ,Missoni

 

Summer Vanessa. אפרופו טבע, אף פעם לא נס ליחם של הפרפרים. כאן בגרסת קיץ 2018

 

Sienna ,Kvadrat, אפור-פטרול ואפור

Sienna, הלה יוחריוס, קוודרט. צילומים באדיבות Kvadrat

Sienna ,Kvadrat

Sienna ,Kvadrat

Sienna ,Kvadrat בז' וחום עם ורדרדות

Sienna ,Kvadrat

Sienna ,Kvadrat אוקר ואוף וייט

Sienna ,Kvadrat

 

העיסוק רב השנים של הלה יונחריוס בצבע ובצבעוניות הוליד את סדרת השטיחים הפואטית Sienna. יונחריוס הצליחה לתרגם את התנהגותם הייחודית, העדינה, רבת הגוונים והשקיפויות של צבעי המים למשטחי הלבד, שנארגים בעבודת יד עמלנית על ידי נשות קטמנדו מצמר ניו זילנדי.

 

התהליך

Raas + Lila, דושי לוויאן, לוח השראה

התהליך

Raas + Lila, לוח השראה

Raas, Kvadrat שחור-אפור ושחור-לבן

Raas, Kvadrat

Lila, Kvadrat ורוד כחול

Lila, Kvadrat

 

במשחק מעניין בין השתי והערב, האחד קבוע והאחר משתנה, הצליחו ניפה דושי וג'ונתן לוויאן לייצר סיפור טקסטורלי וצבעוני יוצא דופן. מחקר ארוך ומדוקדק, יצירת מניפת צבעים של 100 גווני בסיס, ומגוון השפעות – ישן וחדש, אדריכלות ואופנה, ציורי מיניאטורה מלכותיים מהודי, קרמיקה סינית ואמנות מודרנית – הובילו הזוג הלונדוני לעיצוב בדי הריפוד Lila ו-Raas, שמשלבים מנעד רחב של טונים וצבעים חדשניים, מספרים בחברה הדנית.

 

Horizon, Kvadrat 2 גוונים חומים עם פסלתלכלת ביניהם

Horizon, אקירה מינגאווה, קוודרט

 

אקירה מינגאווה, האיש מאחורי מותג האופנה Mina Perhonen המוכר ליודעי חן, משתף בשנים האחרונות פועלה עם קוודרט בעיצוב קולקציות טקסטיל לבית בעיקר בתחום האקססוריז. ועכשיו גם בעיצוב שטיחים. Horizon נשען על עקרונות העיצוב המקיים, ועשוי כולו מסיבי במבוק, שיישחקו מעט בחלוף הזמן ויצרו מראה המזכיר את הפטינה של המשי.  שטיח עמיד, אנטיבקטריאלי, אנטיסטאטי, שאינו גורם אלרגיות וניתן לניקוי בקלות.

 

Blur, הגרסה הירוקה

Blur, האחים ברולוק, נאני מרקינה. הגרסה הירוקה. צילומים באדיבות Nanni Marquina

במבט מלמעלה מזכירות הדומאות המרצדות-מטושטשות של האחים בורולק פני שטח חקלאיים. שטיחי Blur של Nanimaruina

 Blur

Blur, הגרסה האדומה

Blur, הגרסה האדומה

 

האחים בורולק עיצבו השנה לנאני מרקינה את Blur, סדרת שטיחי קילים המציגה משחק בין ארבעה צבעים וארבעה שילובי דוגמאות גיאומטריות. מרחוק הדוגמאות הרפטטיביות מרצדות ומקשות למקד את המבט, ומכאן שמו של השטיח. מקרוב מתגלים מעוינים בפרופורציות שונות האופייניים לאמנות הקינטית.

 

מתבססים על צמח הקנאביס (Hemp). שטיחי Tres Vegetal של Nanimarquina

Tres Vegetal ,Nanimarquina

 

Tres הוצגה לראשונה ב-2016, ותוך זמן קצר הפכה לסדרת השטיחים הפופולרית ביותר של נאני מרקינה. היא עוצבה על-ידי מרקינה ואליסה פדרון, המעצבת התעשייתית שעומדת בראש צוות מעצבי החברה. לדגם החדש –  Tres Vegetal – נוספו סיבי קנביס שנטווים בעבודת יד. סיבי ההמפ מתכלים, קלי משקל ועמידים, ונארגים עם שינוים קלים בעובי ובגוונים ליצירת מראה מחוספס וכפרי.

 

Herb, על טהרת סיבי הקנאביס

Herb

 

שטיחי Herb מיוצרים על טהרת סיבי הקנביס, ובנוסף ליתרונות הקיימות, המשקל הקל והעמידות, הם מבודדים מצוינים גם בקיץ וגם בחורף.

 

Kilim Pouf - צבעים חדשים לפופי הקילים של מרקיני והאדריכל מרקוס קטלן

Kilim Pouf

 

צבעים חדשים לפופי הקילים של מרקיני והאדריכל מרקוס קטלן.

 

Sea by De Ploeg, הבדים

Sea by De Ploeg, הבדים. צילומים באדיבות De Ploeg

Sea by De Ploeg , פסולת פלסטיק כחומר גלם לבד

Sea by De Ploeg, פסולת פלסטיק כחומר גלם לבד

 

בחברת הטקסטיל ההולנדית DE PLOEG הצליחו להפוך את שאריות הפלסטיק שמצטברות על חופי האוקיינוס לבד וילונות. הבד הנעים למגע אינו מסגיר את בקבוקי הפלסטיק ורשתות הדיג הנספים על ידי מתנדבי ארגוני סביבה, שמהם הוא מיוצר, ושמעניקים לו חוזק ועמידות גבוהה בשחיקה.

 

טקסטיל ושטיחים/Finarte, למעלה: Aitta, למטה: Birgitta

 למעלה: Aitta, למטה: Birgitta. צילומים באדיבות FInarte

 

יערות לפלנד וביצותיה היו ההשראה של Marianne Huotari  מסטודיו Smoo כשחשבה על Hilla, קולקציית הטקסטיל שעיצבה למותג הטקסטיל הפיני  .Finarte

 

Hilla, Finarte

Hilla, Finarte

 

מכותנה ממוחזרת הציגה Finarte את – Aitta סדרת טקסטיל המבוססת על ציורים בעבודת יד בעיצוב בני הזוג Saana Ja Olli, ואת Birgitta – שטיחים שעיצבה Eija Rasinmäki בהשראת מלאכת היד הפינית המסורתית.

 

Ang ו-Aker, Gronska Collection, Kasthall

Ang (מימין) ו-Aker בסדרת Gronska של אילזה קרופורד, קשטהאל. צילומים באדיבות Kasthall

Aker ,Kasthall

Aker ,Kasthall

Ang, Kasthall

Ang, Kasthall

 

מרחבי האחו והשדות המקיפים את קינה, העיירה השבדית הקטנה שבה הוקם המפעל של קשטהאל לפני 129 שנים, חדרו ללבה של אילזה קרופורד האנגליה כשהגיע לביקור במקום. תמונת הנוף הירוקה הטבועה בזהות המקומית, חברה לרצון של קרופורד להכניס את הירוק על גווניו אל תוך הבית. ארבעה דגמים עיצבה קרופוד בסדרת השטיחים Grönska, שלושה – Fåra, Glänta, Äng -יצטרפו לאוסף החברה, ו-AKER יוצר במהדורה מוגבלת של 50 שטיחים.

 

Gan, Lan. בחלל ציבורי

 Lan, מערכת הישיבה שעיצבו נרי & הו לגן. צילומים באדיבות GAN

Gan, Lan. בבית פרטי

Gan, Lan

 

בסינית LAN משמעו כחול. בהשראת האינדיגו, צבע בעל משמעות עמוקה בתרבויות המזרח, עיצבו האדריכלים לינדו נרי ורוזאנה הו ל-Gan  את LAN: טיפולוגיה של רהיטים, שטיחים ומחיצות המתבססת כולה על טקסטיל. LAN מציע חיבורים היברידיים, מסביר צמד האדריכלים שבסיסם בשנחאי, והטקסטיל, שהופך משטיח לרהיט ולמחיצה, הוא שיוצר את החלל ואת החלוקה במרחב. פריטי הסדרה המודולריים מביאים איתם תרומה אקוסטית, מאפשרים גמישות וקומפוזיציות משתנות, ומשלבים בין המסורת והקראפט לדרך החיים המודרנית. "במילאנו, כשהכל רץ כל כך מהר, זה מרענן לפגוש מוצר שמאפשר לך לראות את ההיסטוריה".

 

לורה בתאן ווד בלימונטה. צילום: Alessandro Paderni

בתאן לורה ווד בלימונטה. צילום: Alessandro Paderni

בתאן לורה ווד באולם התצוגה של מורוסו

לורה ווד באולם התצוגה של מורוסו. צילומים באדיבות Moroso

 

שיתוף פעולה בין מורוסו, חברת הבדים ההיסטורית מלומברדיה Limonta ובתאן לורה ווד, מעצבת חפצי היוקרה האנגליה בוגרת ה-RCA, הוליד את Mono Mania Mexico ו-Tapesrty. מתחילת דרכה המקצועית, לפני עשר שנים, מטפחת לורה ווד ארכיון חומרי, אוסף פרטי של צבעים, מרקמים ואריגים מכל מקום שאליו היא מגיעה. את היקסמותה מצורותיהם הגרפיות ושילובי הצבעים של חלונות הזכוכית של הבזיליקה החדשה של גברתנו הקדושה מגואדלופה, תרגמה לורה ווד לסדרת בדים המתכתבת עם רקמת האוטומי המקסיקאית המסורתית.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.