צומחים על העצים. תערוכת בוגרי "עץ לדעת" בתל-אביב

עץ לדעת, הסדנה. 30 בוגרים יציגו רהיטי עץ שנבנו בנגרות מסורתית

עץ לדעת, הסדנה. 30 בוגרים יציגו רהיטי עץ שנבנו בנגרות מסורתית

 

ביום חמישי הקרוב, 28 ביולי 2016, יתקיים אירוע הפתיחה של תערוכת בוגרי בית הספר לנגרות אמן "עץ לדעת" במרכז נווה שכטר.

בית הספר עץ לדעת הוקם בקיבוץ בית העמק בגליל המערבי לפני חמש שנים, והוא מתמחה בנגרות מסורתית בכלים ידניים על פי דרכו של רב הנגר ג'יימס קרנוב – אחד מפורצי הדרך הגדולים בתחום. "אם באמנות הציור יש את ואן-גוך, במוזיקה את באך וכן הלאה, בנגרות יש את קרנוב", מספרים מייסדי בית הספר, נתן ונטהוף ואורן פייגנבאום. "קרנוב השאיר מורשת של פילוסופיה, רומנטיקה, טכניקה ורוח בכל הקשור לעיבוד עץ והפך זאת לדרך חיים אצל תלמידיו".

ונטהוף ופייגנבאום הקימו את בית הספר אחרי לימודי נגרות בהולנד ובקנדה. "אנחנו יוצרים מתוך אהבה והערכה לעץ ומשתדלים לתת לו את הכבוד הראוי", הם מספרים. "את הרהיטים שלנו אנחנו מעצבים דרך החומר ומתוכו. תוך כדי תהליך הבנייה אנו קשובים לעץ ומאפשרים לו לעצב איתנו את הרהיט".

בתערוכה יוצגו למעלה מ-30 רהיטים שנוצרו ועוצבו על ידי תלמידי בית הספר מתוך אהבה עצומה למלאכה ועם תשומת לב רבה לכל פרט ופרט בעבודה.

 

תערוכת בוגרי עץ לדעת, מרכז נווה שכטר, שלוש 42, נווה צדק | פתיחה: 28.7.16 בשעה 19:00 | נעילה: 2.8.16 בשעה 17:00 | שעות פתיחה: שישי, 29 ביולי, בין השעות 10:00-14:00, שבת, 30 ביולי, בין השעות 12:00-18:00, ראשון עד שלישי, 31 ביולי עד 2 באוגוסט, בין השעות 09:00-17:00 | התערוכה פתוחה לקהל הרחב ללא תשלום

 

עץ לדעת, יחידת מדפים

.

עץ לדעת, שולחן עבודה, פרט

.

שולחן

.

עץ לדעת, כיסא, פרט

.

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *