סטודנטים מויצו חיפה מאיירים שירה

זוהר בן אלי

זוהר בן אלי

 

אוניברסיטת חיפה והמרכז האקדמי ויצו חיפה מציגים את "תמיד יש מישהו בבית", תערוכת איורי סטודנטים מהמחלקה לתקשורת חזותית בהשראת שירי משוררים עכשוויים. הפתיחה החגיגית ביום רביעי, 29.6.16, בשעה 19:30 במוזיאון הכט, בקמפוס אוניברסיטת חיפה.

במסגרת שיתוף פעולה בין המחלקה לתקשורת חזותית במרכז האקדמי ויצו חיפה והמחלקות לאמנות וספרות של אוניברסיטת חיפה, יצרו הסטודנטים לאיור משנה ג' במחלקה לתקשורת חזותית איורים בהשראת טקסטים של משוררים בני זמננו בהנחיית דנה שמיר ובלווי פרופ' שרון פוליאקין, ראש בית הספר לאמנויות באוניברסיטת חיפה, והמשוררת סיגל בן-יאיר מאוניברסיטת חיפה.

"עבודה על שירה", אומרת שמיר, "שונה מאד מעבודה על פרוזה. לכן מיעוט הטקסט, הסידור שלו, מבנה השורות, שבירתן,  סימני הפיסוק, חיבורי מילים, שבירתן של מילים והמצאתן, היוו כולם' רמזים' ,  מעין' גלגלי הצלה' חיוניים, בהם נאחזו הסטודנטים לשם הגדרת התגובה שלהם-עצמם ,וזיקוקה לצורך הבנתה.

"בפרויקט מסוג זה, הרבה יותר מאשר באיור לטקסטים בעלי אופי סיפורי או טקסטים פופולריים, נבחנת מידת הקשב הפנימי, האמפתיה וההזדהות עם הכותב, גם אם שניהם, הכותב והמאייר, אינם דוברים אותה שפה רגשית, הרי שההבנה את שפתו של היוצר האחר, במדיה כה שונה, בחווייה אישית כה שונה, יש בה כדי להצית ולהאיר את יצירתם של שני הצדדים. והתוצאות – מגוונות ומרתקות. בחלקן נוצרת התחושה כי שני היוצרים שרים את אותן המילים, ובחלקן עולה תחושה כי הנעימה משותפת אך המלל שונה.

"בהתבוננות בפרויקט הנפלא הזה, כאילו נכנסנו בשעריו של חלל, בו נמצאים זוגות זוגות של אמנים הלוחשים בשקט מילים, משפטים, קווים ודימויים האחד לשני".

"הפרויקט הזה הוא הזדמנות לחיבור חדש ומפרה עם המחלקות לאמנות וספרות באוניברסיטת חיפה", מסכם ירון שין ( Jewboy) ראש המחלקה לתקשורת חזותית בויצו חיפה, "והמתווך בינינו היא לא אחרת מאשר הקבוצה המעניינת, הפורייה ובעלת הקול החזק ביותר בקרב המשוררים בישראל כיום".

 

שם התערוכה לקוח משירה של אפרת מישורי "תמיד יש מישהו בבית".

מאיירים: אורבך איה , אלעד תומר, בליקוב פולינה, בן אלי זוהר, בן ארי רז, בצראוי משה, ברמן יסמין, גולאברי שירן, גור תהל, מדרדרוט שירן, סלימאן מלודי, ספיר שירן, עזרא מור, פיינר בילי, פליטי יעל, צימבלוק ג׳יי, קמחי ערן, קרישטל שיר, רייס ג׳ני, רוזנשיין ענת, שובייב אורנה, שחר תומי, שפיץ שרון, תמיר מעין

משוררים: אבו ענאם סעד , אבו שמיס איאת, אגבריה איימן, אפפל שולמית, אקשוטי עדן, ארד רועי צ׳יקי, בטחיש ראג׳י, בן יאיר סיגל, דהן רון , דסוקי כיפאח, הדס ערן, זוהר מיטל, חכימי תהילה, חסן רועי, חתוכה שלומי, כהן אלפרד, לוין ענת, מישורי אפרת, מרדכי שחר מריו, נויין ואן, סדן חיה, פרוש תהל , צלגוב ערן, רבאח נאצר

 

 תמיד יש מישהו בבית. מוזיאון הכט, קמפוס אוניברסיטת חיפה, בניין ראשי, שד' אבא חושי 199, הר הכרמל | שעות פתיחה: א, ב, ד, ה 10:00 – 16:00 | ג  10:00 – 19:00 | שישי 10:00 – 13:00 | שבת 10:00- 14:00 |  טל: 04-8240308 | הכניסה חופשית

 

אייל לוי

אייל לוי

מיתר הופמן

מיתר הופמן

אינה ליבמן

אינה ליבמן

רז בן ארי

רז בן ארי

שחר תומי

שחר תומי

תמיר מעין

תמיר מעין

מור עזרא

מור עזרא

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.