יום העיצוב האיטלקי הבינלאומי הראשון

Future Family, זכוכית והדפסת תלת מימד, מתוך פרויקט BTM 03. צילום: Giacomo Streliotto

Future Family, זכוכית והדפסת תלת מימד, מתוך פרויקט BTM 03. צילום: Giacomo Streliotto

 

ב-2 במרס יצוין לראשונה במאה ערים נבחרות ברחבי העולם יום העיצוב האיטלקי הבינלאומי. במסגרת היוזמה של משרד החוץ האיטלקי, בשיתוף פעולה עם שגרירויות איטליה והמכונים האיטלקיים לתרבות ברחבי העולם, יגיעו מאה "שגרירים של עיצוב" – מעצבים, יזמים, עיתונאים, מבקרים, אנשי תקשורת, מרצים – למאה ערים נבחרות ברחבי העולם, ויציגו פרויקטים של מצוינות "Made in Italy". אחת מה-100 היא חולון, שנבחרה בזכות מוזיאון העיצוב.

שגרירת העיצוב האיטלקי שנבחרה להגיע למוזיאון העיצוב חולון היא המעצבת קיארה אונידה (Onida). אונידה היא בוגרת הפוליטֶקניקו בטורינו, את התואר השני עשתה בסנט מרטינס קולג' בלונדון ומאז הפכה את לונדון לבסיסה. היא שיתפה פעולה עם חברות ומשרדי עיצוב מובילים ביניהם הסטודיו של מרטינו גמפר, Studio Toogood של פיי טוגוד, הביטאט, טנג'רין ונורתאנדסאות. בהמשך פנתה למחקר עצמאי בתחום טכניקות ייצור וחומרים מתקדמים, מחקר שהניב אובייקטים בעלי אופי ניסיוני והוביל להשקת הפרויקט Breaking the Mould המשלב בין טכניקות ייצור הזכוכית המסורתיות של מוראנו עם טכנולוגיות חדשניות.

פרויקט BTM החל ב-2011 בחסות סלוויאטי (Salviati), יצרנית הזכוכית היוקרתית ממורנו שבוונציה (היום אונידה חברה בצוות הניהול הקריאטיבי של החברה בת 150 השנה). סלביאטי נוסדה ב-1859, ודרך שיתופי פעולה עם מעצבים ואדריכלים כאינגו מאורר, רוס לאבגרוב, אמנדה לווטה, טום דיקסון, תומס התרוויק ולוקה ניקטו, היא מייצרת הן עבודות זכוכית דקורטיביות והן עבודות זכוכית אמנותיות פורצות דרך, כשהיא מותחת בעקביות את גבולות העבודה בחומר ומרחיבה את השדה.

אונידה תהיה המרצה המובילה במפגש החגיגי "להתבונן, ליצור, ליזום" – שיעסוק בעיצוב דרך חומר, טכנולוגיה, נראטיב והחיבור למיתוג ויוזמות עסקיות. במפגש ישתתפו שוקי שוורץ, מנכ"ל ובעלים של חברת טולמנ'ס, וטל צור, מנכ"ל ומנהלת קריאייטיבית של iota, המיזם החברתי שמשלב ייצור חדשני וקראפט ליצירת פריטי עיצוב נחשקים בעבודת יד, ובכך מספק מקור עבודה והכנסה לאנשים, בעיקר נשים, שמצאו עצמם מחוץ למעגל העבודה. שגריר איטליה בישראל, פרנצ'סקו מריה טאלו, ישא דברים.

המפגש "להתבונן, ליצור, ליזום" יפתח את שבוע הסטודנט בספריית החומרים של מוזיאון העיצוב חולון. במהלך שבוע ההעשרה תפתח ספריית החומרים את שעריה בפני סטודנטים מתחומי העיצוב, האדריכלות, האמנות וההנדסה ותקיים מגוון אירועי תוכן, פעילויות ייעוץ והעשרה, שהכניסה אליהן היא ללא תשלום אך מחייבת הרשמה מראש.

 

אירועי ספריית החומרים בשבוע הסטודנט

 

יום חמישי, 2.3.17, בשעות 10:00-12:15: "להתבונן, ליצור, ליזום", בהשתתפות קיארה אונידה, שוקי שוורץ וטל צור. הכניסה חינם בהרשמה מראש. ההשתתפות באירוע מקנה כניסה לתערוכה "מבט על" במוזיאון העיצוב חולון באותו יום.

6.3, יום שני, בין השעות 14:00- 16:00: אריזות וביופלסטיק – הרצאה וייעוץ עם יריב ספקטור מחברת מודיפלסט, מומחה לביופלסטיק ופעיל לתקינה סביבתית.

7.3, יום שלישי, בין השעות 14:00-16:00: טקסטיל, תדמיתנות ופירוק צורה לגזרה: הרצאה וייעוץ עם רויטל אבידר, מעצבת תלבושות במה ומוצרי טקסטיל, מומחית לתדמיתנות ותפירה.

8.3, יום רביעי, בין השעות 14:00-16:00 –,Worbla סדנה להיכרות עם החומר: וורבלה הינו חומר תרמופלסטי המאפשר עבודה צורנית חופשית או עם תבניות, קל מאוד לשימוש ורב פעמי. בהנחיית ישראל לאופר, איש התעשייה האווירית, בובנאי, היבואן הבלעדי של וורבלה לישראל.

 

כל הפרטים ולוח הזמנים המלא – באתר ספריית החומרים: www.materials.dmh.org.il

 

BTM 02, זכוכית בניפוח ותבניות עם פאטרנים מסורתיים של בדי קטיפה ונציאניים

BTM 02, זכוכית בניפוח ותבניות עם פאטרנים מסורתיים של בדי קטיפה ונציאניים

BTM 01, מחקר זכוכית המשלב ניפוח ותבניות

BTM 01, מחקר זכוכית המשלב ניפוח ותבניות

 

Strange Love. שילוב בין מוטיבים מסורתיים לעיצוב גיאומטרי עכשווי במסגרת פרויקט Fron-To בניהולו האמנותי של מרטינו גמפר, שהוצג בסלונה דל מובילה 2013

Strange Love. שת"פ עם AUT משלב בין מוטיבים מסורתיים לעיצוב גיאומטרי עכשווי במסגרת פרויקט From-To בניהולו האמנותי של מרטינו גמפר, שהוצג בסלונה דל מובילה 2013

If John Only Knew, מתוך The Domestic Soundscape, פרויקט הגמר של אונידה בסנט מרטינס . פריטי היומיום המוכרים יכולים להשמיע גם צלילים ביתיים נעימים

If John Only Knew, מתוך The Domestic Soundscape, פרויקט הגמר של אונידה בסנט מרטינס . פריטי היומיום המוכרים יכולים להשמיע גם צלילים ביתיים נעימים

INCALMI, קראף מתוך פרויקט הגמר בסנט מרטינס

קיארה אונידה, 2015

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *