הבינלאומית החדשה של גלריה גורדון בדרום ת"א

Modern Living

Modern Living

 

גלריה גורדון משיקה חלל חדש לאמנות עכשווית בינלאומית בדרום תל-אביב. פתיחת הגלריה, ב-17 בנובמבר 2016, תציג את Strong Currents, תערוכתם ראשונה בארץ של הצמד הניו-יורקי FAILE.

פתיחת החלל החדש של הגלריה מציינת את שנתה ה-50 של הגלריה. אמון יריב: "החלל החדש נועד לאפשר לגלריה שמייצגת את בכירי האמנים העובדים כיום בישראל לפתח תוכנית בינלאומית מגוונת ודיאלוג עם אמנים בינלאומיים מובילים".

החלל, ברחוב הפלך 6, תוכנן על-ידי משרד האדריכלים גוטסמן-שמלצמן, והוא ישמש לתצוגה של אמנות עכשווית ישראלית ובינלאומית. תערוכה הפתיחה מציגה את Faile – צמד האמנים הניו יורקי המצליח, פטריק מקניל ופטריק מילר, שעובדים יחד תחת השם Faile משנת 1999. FAIL מציגים תערוכות במוזיאונים ומוסדות תרבות מרכזיים ברחבי העולם. בשנה שעברה, הם הציגו תערוכה רחבת היקף במוזיאון ברוקלין ופרויקט אמנות בטיימס סקוור. במהלך שנת 2017 יוצגו בחלל החדש תערוכות יחיד של מישל פלטניק, אמיר ה. פלח ועוד.

מתוך הטקסט של שגיא רפאל שילווה את התערוכה: צמד האמנים FAILE הם מהמסמנים העולמיים הבולטים בעשור וחצי האחרונים, למעבר של אמני "רחוב" אל אולמות המוזיאונים. הם פועלים כאמנים-חוקרים, המציפים שנים מודחקות ונשכחות של תרבות ויזואלית אמריקאית "נמוכה" ו"גבוהה" ומחברים ביניהן לשפה צורנית עכשווית. הצמד הניו-יורקי מנכס אלמנטים מזמנים ועולמות שונים – שלטי רחוב, כתובות גרפיטי, מגזיני קומיקס, ציורי מופשט אקספרסיבי לצד הדפסים גרפיים ומתיך את האנין עם הבוטה, היקר עם הזול, הנוסטלגי עם הציני, לקולאז'ים עמוסי פרטים, המשקפים את הרב-תרבותיות המאפיינת את החיים העכשוויים.

ניו יורק העמוסה והגדושה בפרסומות ובהסחות דעת, מחלחלת לעבודות של FAILE (שמם המקצועי הוא שיבוש מכוון של המילה A LIFE). עבודותיהם מתמודדות עם התחלופה המתמדת והאפקטיביות הישירה של הגירויים החזותיים המציפים את העולם המערבי. FAILE מטעינים את יצירתם בהתייחסויות לקפיטליזם, הון-שלטון, קלישאות ואייקונים פופולאריים וסטריאוטיפים מגדריים. האמנות של FAILE, צומחת מהשוליים של תרבות הרחוב ונטענת בחומרים של תרבות פופולארית, משחקיות ותחרותיות.

כותרת תערוכת היחיד הראשונה שלהם בישראל, "Strong Currents" (זרמים חזקים), מפנה למצבים מתהווים מתחת לשטח, סערות ותהליכים שאינן ניכרים לעין, רחש תמידי וחוסר נחת.

 

זרמים חזקים, 17.11.16 – 24.12.16, גלריה גורדון, הפלך תל-אביב | שעות פעילות בימי התערוכה: שני-חמישי 11:00-19:00, שישי 10:00-14:00, שבת: 10:00-13:00 | שעות פעילות החל מ-1 בינואר, 2017: שלישי – חמישי 11:00-18:00, שישי 10:00-14:00, שבת 10:00-13:00

 

Ten Arms

Ten Arms

Holding Off Love

Holding Off Love

Strong Currents

Strong Currents

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.