דורון רבינא – האוצר הראשי של מוזיאון תל אביב לאמנות

דורון רבינא. צילום: באדיבות מוזיאון תל אביב

דורון רבינא. צילום: רמי מימון

דורון רבינא נבחר לתפקיד האוצר הראשי של מוזיאון תל אביב לאמנות, וייכנס לתפקיד בחודשים הקרובים. סוזן לנדאו, המנכ"לית והאוצרת הראשית של המוזיאון, ממשיכה בתפקידה כמנכ"לית.

רבינא (45) הוא אמן, אוצר וכותב. בין השנים 2009 – 2014 עמד בראש המדרשה לאמנות בבית ברל. בין השנים 2009-2001 שימש כאוצר ראשי של גלריית המדרשה לאמנות בתל אביב. בין התערוכות שאצר "ציידי יגון" ב-ICA פילדלפיה, "ובסוף נמות – אמנות צעירה בשנות התשעים בישראל" במוזיאון הרצליה, ו"כח" במסגרת "אמנות הארץ" 4 , בנוסף לעשרות תערוכות שאצר בגלריית המדרשה וכאוצר עצמאי. כמו כן פירסם מאמרים רבים בכתבי עת, ספרים וקטלוגים של אמנים ישראלים ובינלאומיים. בשנת 2013 הקים את "הירקון 19", מרכז לאמנות, תרבות וחינוך בתל אביב. רבינא ייצג את ישראל בבינאלה ה-26 בסאו פאולו בשנת 2004, זכה בפרס קיפר לאמן צעיר ובפרס שרת התרבות בתחום האמנויות לשנת 2008.

לנדאו: " אחרי תהליך ממושך, אני מאוד שמחה על בחירת הועדה למנות את דורון רבינא לאוצר הראשי של מוזיאון תל אביב לאמנות ומאחלת לו הצלחה רבה בתפקיד. התפקיד מורכב, מאתגר ומרכזי במוזיאון בפרט ובשדה האמנות בארץ בכלל. רבינא מביא איתו למוזיאון גישה רעננה וחדשנית, בשילוב ראייה רחבה ומחשבה מעמיקה על אמנות ישראלית ובינלאומית. אני מצפה לעבודה משותפת איתו בשילוב צוות האוצרים והאוצרות במחלקות השונות במוזיאון. אני גם בטוחה שדורון יתרום רבות להובלת תכניותיו העתידיות של מוזיאון תל אביב לאמנות, כמוסד האמנות המודרנית והעכשווית המרכזי והמוביל בארץ, לצד ביסוס מעמדו בעולם האמנות הבינלאומי".

רבינא: "זהו רגע מלהיב ומורכב לאייש בו עמדה מובילה בשדה התרבות בישראל. על רקע התמורות התרבותיות, הטכנולוגיות והפוליטיות בעולם. מוסד המוזיאון מצוי בתוך מציאות חדשה לחלוטין שמאתגרת את אופיו, תפקידו ויעדיו".

חברי ועדת האיתור בראשות סוזן לנדאו היו חיים סאמט – סגן יו"ר מועצת המנהלים של המוזיאון, רבקה סקר – מייסדת סותבי'ס ישראל ועמותת ארטיס, המקדמת אמנות ישראלית בעולם, דורון סבג – יו"ר ועדת התערוכות והאוספים של המוזיאון, כרמלה רובין – מנהלת מוזיאון בית ראובן וחברת ועדת התערוכות של מוזיאון תל אביב לאמנות.

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.