שבעת המופלאים

אחרי ההצלחה של השנה שעברה, שבעה מבין מאות המעצבים הצעירים שהציגו בסלונה סאטליטה, נבחרו, ועבודותיהם נמכרות ב"לה רינצ'נטה" היוקרתית שבכיכר הדואומו של מילנו

The Phytophiler, עציץ ומראה, סטודיו דוספיוריטו. נקודת מבט חדשה על הקשר שבין בני האדם לעציצים שלהם

The Phytophiler, סטודיו דוספיוריטו. נקודת מבט חדשה על הקשר שבין בני האדם לעציצים שלהם

 

לסטודיו המשותף שלהם, הממוקם במבנה ישן בוורונה שהיה בעברו מוסך, קראו ליביה רוסי וג'אנקרלו ג'ברדו בשם Dossofiorito (גבעה פרחונית), בהשראת שלט ניאון ישן שמצאו לפני שנים במזבלה. סדרת עציצי הטרה-קוטה The Phytophiler יצובם כוללת מראות וזכוכיות מגדילות ומיני תוספות שנועדו להעצים את המחוות האנושיות הכרוכות בטיפול בצמחי בית ובעקבותיהן להציג נקודת מבט חדשה על הקשר בינינו לבין הצמחים שאנחנו מגדלים. מאז הוצגו לראשונה ב-Salone Satellite ביריד הרהיטים האחרון במילנו, השתתפו עציצי הפיטופילר בשבוע העיצוב של פריז ובפסטיבל העיצוב של לונדון, זכו בפרס הביאנלה אינטרייר בבלגיה, וכעת הם מוצגים למכירה ב-la Rinascente, כלבו העיצוב המילנזי, הודות לשיתוף הפעולה בין המוסד האיטלקי היוקרתי לבין סלון הלוויין.

מדי אפריל מזמין סלון הלווין מעצבים מתחת לגיל 35 מרחבי העולם להציג את עבודותיהם במסגרת ה-Salone Del Mobile, יריד הרהיטים הגדול המהווה את גרעין שבוע העיצוב של מילנו. בעקבות השת"פ המוצלח מהשנה שעברה, גם השנה נבחרו עבודותיהם של שבעה מעצבים מבין מאות המציגים בסטליטה האחרון, והן נמכרות בכלבו שבכיכר הדואומו עד לערב חג המולד. העבודות הנבחרות מייצגות שילוב בין טכניקות ייצור מסורתיות וחדשניות ובין ייצור תעשייתי לבין נגיעת היד האומנותית, הארטיזנלית.

לה רינצ'נטה, מספרת מרווה גריפין ווילשייר, אוצרת סלון הלווין, קשור בעיצוב האיטלקי לא מהיום, ויש לו היסטוריה ארוכה של תמיכה בעיצוב המיוצר באיטליה. למעשה, פרנסיו הם שיסדו את ה"קומפסו ד'ורו", מצפן הזהב, פרס העיצוב האיטלקי היוקרתי.

עבודה נוספת שאפשר למצוא באוסף המעצבים הצעירים היא Playmobilia, שרפרפי הפלסטיק של טניה דה קרוז (Da Cruz) המציגים תסרוקות של דמויות פליימוביל. קרוז נולדה בפורטוגל, גדלה בבלגיה, למדה בהולנד ואף עבדה תקופה בסטודיו של מרסל וונדרס, וכעת פתחה סטודיו עצמאי במילנו.

Mush Lamp, מנורה עגלגלה ונטולת-חוט חשמל של קלאודיה גאראי (Garay), עוצבה בהשראת קווי המתאר של הפטריה. בסיסה, מעץ אשור, מסתיר את הסוללה, נורת הלד, הדימר ומכניזם ההפעלה של המנורה, ואהיליה, מחומר קרמי או שבבי עץ, מפזרים את האור ליצירת תאורה חמימה הניתנת לשליטה באמצעות דימר.

Atmos של ארתורו ארבסמן (Erbsman) הצרפתי מכילה בתחתיתה מים, וכשהיא מודלקת, המים מתחממים, מתאדים ויוצרים שכבת טיפות על נורת הזכוכית. אלו מפזרות את אורה בעדינות, ותוך כדי, בתהליך מעגלי מהפנט, מדגימות את מחזור המים בטבע.

טסוקאסה גוטו (Goto) הגיע עם סיום לימודיו למילנו לפני עשר שנים. מאז עבד עם מעצבים ואדריכלים, ובעת האחרונה יצא לדרך עצמאית. ב"לה רינצ'נטה" הוא מציג שתי קערות פירות: כיווני חריציה של Agricultural מדמים את סוגי השיש השונים שמהם היא מורכבת לתלמיהם של השדות החרושים במבט מהאוויר. Geographical  היא הר שיש מחודד זיזים בקנה מידה שולחני האוחז משטח זכוכית עגול.

 

Playmobilia, טניה דה קרוז. תסרוקות איקוניות של דמויות הפליימוביל כשרפרפי פלסטיק

Playmobilia, טניה דה קרוז. תסרוקות איקוניות של דמויות הפליימוביל כשרפרפי פלסטיק

Mush Lamp, קלאודיה גאראי. האהילים עשויים מקרמיקה ומשבבי עץ דחוסים

Mush Lamp, קלאודיה גאראי. האהילים עשויים מקרמיקה ומשבבי עץ דחוסים

Mush Lamp, קלאודיה גאראי. מנורה שולחנית ללא חוט חשמל

Mush Lamp, קלאודיה גאראי. מנורה שולחנית ללא חוט חשמל

AgriculturaAgricultural, טסוקאסה גוטו. קערת השיש מדמה שדות חרושים

Agricultural, טסוקאסה גוטו. קערת השיש מדמה שדות חרושים

Gepgraphical, קערת הפירות של טסוקאסה גוטו. הר שיש בקנה מידה שולחני אוחז משטח זכוכית עגול

Gepgraphical, קערת הפירות של טסוקאסה גוטו. הר שיש בקנה מידה שולחני אוחז משטח זכוכית עגול

Atmos, ארטורו ארבסמן. אורה המהפנט של המנורה המדגימה את מאזן המים בטבע

Atmos, ארטורו ארבסמן. אורה המהפנט של המנורה המדגימה את מאזן המים בטבע

The Phytophiler, סטודיו דוספיוריטו. רשת הפרושה מתחת לעציץ התלייה מאפשרת לצמח המשתרע להשתרג למרחב

The Phytophiler, סטודיו דוספיוריטו

 

 

One Comment:

  1. Pingback: ששת המופלאים. סלון הסאטליטה 2015 | dezignZoom

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.