פלסטר 3

מיקי קרצמן, רלי אברהמי, דור גז, סיגלית לנדאו, זויה צ'רקסקי, klone ו-Know Hope. כ-140 אמנים משתתפים בתערוכת המכירה לתמיכה ברופאים לזכויות אדם. הפתיחה מחרתיים

ינאי יחיאל

ינאי יחיאל

 

המכירה המוקדמת החלה בתחילת השבוע, אבל אירוע הפתיחה של פלסטר 3, תערוכת מכירת אמנות לתמיכה בארגון "רופאים לזכויות אדם", יתקיים מחרתיים, יום חמישי, 4.6, החל משעה 20:00 בהאנגר 2 בנמל יפו.

ארגון רופאים לזכויות אדם נאבק למען זכויות אדם בכלל, והזכות לבריאות בפרט עבור כל בני האדם החיים בישראל או תחת שליטתה. בין היתר פועל הארגון למען זכותם לבריאות של 250,000 חסרי מעמד החיים בישראל, בהם פליטים ומהגרי עבודה, למען שוויון בבריאות והבטחת חופש תנועה וכיבוד זכויות של חולים פלסטינים, למאבק במגמות הפרטת מערכת הבריאות ולמען זכותם לבריאות של אסירים ועצירים. הארגון פועל בדרך המשלבת פעילות ציבורית ופעילות לשינוי מדיניות, לצד פעילות הומניטרית והגשת עזרה ממשית לאוכלוסיות מוחלשות הזקוקות לה כל כך.

מיזם המרפאה הניידת של רופאים לזכויות אדם נולד בשנת 1989, ומדי סוף שבוע נוסעים בהתנדבות רופאים, אחיות ורוקחים לכפרים ולעיירות בגדה המערבית (וכשמתקבל אישור גם ברצועת עזה), שבהן קיים קושי לקבל טיפול רפואי. בשנת 1998 נפתחה ביפו המרפאה הפתוחה המשרתת מהגרים וחסרי מעמד אזרחי אשר אין להם גישה למערכת הרפואה הציבורית, על ידי מתן טיפול רפואי במקום – מעזרה ראשונה, הענקת תרופות ורפואת ילדים ועד לשירותי גניקולוגיה ופסיכיאטריה, לצד עזרה בארגון ותיאום ניתוחים והליכים מסובכים יותר בבתי החולים. המרפאות לא רק מספקות טיפול רפואי אלא מהוות גם אקט של סולידריות עם אוכלוסיות במצוקה.

במאי 2013, ערכו רופאים לזכויות אדם את "פלסטר" לראשונה, ובמאי שעבר התקיימה תערוכת המכירה בפעם השנייה. התערוכות זכו לחיבוק חם מצד קהילת האמנים, תומכי הארגון והציבור הרחב, ואפשרו גידול והבדל ממשי בפעילות מרפאותיו. אגב, רבע מסכום המכירה מוצע לאמנים המשתתפים.

את התערוכה אצרו ורדית גרוס וכרמית גלילי, והיא תהיה פתוחה במשך סוף השבוע בין השעות 10:00-19:00.

 

 

מאשה זוסמן

מאשה זוסמן

 אי המתים, ינון זינגר

אי המתים, ינון זינגר

הינדה וייס

הינדה וייס

ניבי אלרואי

ניבי אלרואי

רלי דה-פריס

רלי דה-פריס

מיקי קרצמן

מיקי קרצמן

רלי אברהמי

רלי אברהמי

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.