עוד נשמע עליו

דייב האקנס הוא הזוכה בפרס המעצב הצעיר בשבוע העיצוב ההולנדי 2014. וזה לא מפתיע, כשהסרטון הראשון של פרויקט הגמר שלך מקבל שניים וחצי מיליון צפיות

Phonebloks, הסלולרי המודולרי ובעל הקוד הפתוח. האם הוא יצליח לעשות את המהפכה?

Phonebloks, הסלולרי המודולרי ובעל הקוד הפתוח. האם הוא יצליח לעשות את המהפכה?

 

את לימודיו באקדמייה ההולנדית לעיצוב באיינדהובן סיים דייב האקנס בסך הכל בשנה שעברה, ואתמול הוכרז כזוכה בפרס המעצב הצעיר בשבוע העיצוב ההולנדי המתקיים בימים אלה. וזה בכלל לא מפתיע. מוקדם יותר השנה, במסגרת תחרות מעצבי השנה של מוזיאון העיצוב של לונדון, זכה האקנס באמונו של הקהל, שהוזמן בפעם הראשונה להשתתף בבחירת פרויקט העיצוב של 2014. 18 אלף אנשים השתתפו בהצבעה שנערכה דרך אתר האינטרנט של המוזיאון ובחרו ב-PHONEBLOKS, הטלפון הסלולרי, המודולרי ובעל הקוד הפתוח שעיצב האקנס במסגרת פרויקט הגמר שלו, כפרויקט העיצוב הטוב של השנה.

כמה עובדות על האקנס: הוא בן 26. סיים את התואר הראשון בהצטיינות בסיינט לוקס ואת התואר השני בהצטיינות יתרה באקדמיית העיצוב איינדהובן. אוהב לבנות דברים-לחקור-לאכול בריא-לצלם סרטי וידאו. מצהיר שהמטרה שלו פשוטה: "לנסות ולהפוך את העולם לטוב יותר על ידי עשיית דברים. זה יכול להיות וידאו מעורר השראה, מכונות שממחזרות פלסטיק או קונספט לטלפון סלולרי, זה לא באמת משנה. כל עוד הדברים אולי יוכלו לדחוף את העולם בכיוון טוב – אני בפנים". מתנצל על שאנגלית היא שפתו השנייה ושדקדוק הוא אחד הכישורים האחרונים שפיתח, אבל כותב ממש ממש טוב ויודע להגיש סיפור. האיורים שלו מאירי עיניים וגם משעשעים (ולגבי חוש הומור – כן, יש לו גם את זה). לפני שבוע, כשגילה שרעיון שהעלה לרשת לפני כמה שנים מצא חן בעיני חברת צעצועים שהפכה אותו למשחק, כתב את הפוסט "תעתיקו, כן בבקשה". "לעתים קרובות שואלים אותי האם אני לא חושש שיעתיקו את הרעיונות שאני משתף", הוא נוגע באחת הנקודות הכי מרכזיות שבהן מתחבטים מעצבים. שווה לקרוא את התשובה. בשבוע העיצוב ההולנדי הוא מציג את Precious Plastic, סדרת מכונות לגריסת מוצרי פלסטיק לפתיתים והפיכתם למוצרים חדשים בטכנולוגיות ייצור שונות. את המכונות בנה האקנס (כמובן) בעצמו בקוד פתוח, המאפשר לכל אחד (טוב, לא ממש לכל אחד) לבנות מכונות משלו לפי אותם עקרונות, ולמחזר את מארזי הפלסטיק שלו למוצרים חדשים.

זהו. ועכשיו פשוט כנסו לאתר של האקנס והתחילו לשוטט. מזומן לכם עניין מהול בעונג.

 

Precious Plastic. את הלוגו של המיניסייט יצר האקנס מפלסטיק שמיחזר

Precious Plastic. את הלוגו של המיניסייט יצר האקנס מפלסטיק שמיחזר

Precious Plastic. אהילים, סביבון, עציצים, פמוטיםם ותחתיות לכוסות שעיצב האקנס ממיכלי פלסטיק שמיחזר

Precious Plastic. מוצרים שעיצב האקנס ממיכלי פלסטיק שמיחזר

Phonebloks. מבט סכמטי אל צורתם האיקונית של רכיבי הטלפון הסלולרי

Phonebloks. הרכיבים

Breaksoap. סבונים מחורצים המאפשרים לחתוך חתיכות קטנות של סבון בכל פעם

Breaksoap. קונספט מ-2009

Edible Pen. עט אכיל, קונספט מ-2010

Edible Pen. עט אכיל, קונספט מ-2010

האתר של האקנס. יודע גם לאייר

האתר של האקנס. יודע גם לאייר

 

 

 

וזה הסרטון הראשון, שעומד, נכון להיום, על שניים וחצי מיליון צפיות

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *