סיפור כיסוי

"סיפור כיסוי", הספר החדש שערכו ערן ליטוין ועופר טל, מתעד 300 עטיפות תקליטים ישראלים אהובים שחלקם אף נדירים. המהדורה המוגבלת תושק ב"תדר" ב-5.10.14

סיפור כיסוי. הגר מגישה. עטיפות תקליטי השלושרים, אריק איננשטיין אובלדי אובלדה, תנו צ'אנס לשלום, מישה סגל

סיפור כיסוי. הגר מגישה

 

 

אומנם קבצי המוזיקה הדיגיטליים החליפו את הדיסקים, שהחליפו הרבה קודם לכן את הקסטות והתקליטים, אבל אלבומי הוויניל מעולם לא נעלמו מהנוף. מה שהתחיל כאקט חתרני של תרבות שוליים, חלחל בעשור האחרון אל המיינסטרים, התרחב והוביל לעלייה משמעותית הן בביקוש לתקליטים הישנים והן במחירם. היום יש בארץ סצינת אספנים פעילה ומחיריהם של הנדירים שבתקליטים הישראלים יכול להגיע למאות ואלפי שקלים לתקליט.

"בתור אספני תקליטים וספרי עטיפות תקליטים, שנים חלמנו להוציא ספר שיתעד את התקליטים הישראלים האהובים אלינו – תקליטים שבילינו שעות של נבירה בארגזים כדי למצוא, כאלה שנפרדנו ממיטב כספנו כדי להוסיף למדף בבית או בפורט סעיד", כותבים בעלי "תדר" באתרם. להגשמת החלום גייסו את ערן ליטוין ועופר טל, "שני אנשים שיודעים תקליטים ישראלים יותר טוב מכולנו". העיצוב הופקד בידיהם של הראל שרייבר ומעין לוין מ"סטודיו הראל ומעין".

ליטוין וטל עומדים בחוד החנית של האספנות הישראלית. הראשון עורך מוזיקלי בקול ישראל, אספן וחוקר זמר עברי, מי שיזם את הוצאת האוסף המשולש משירי משה וילנסקי "כלניות וזמר" – מחווה לסיפורם של התקליטים הישראלים הראשונים, וערך את "במהירות 45 – תולדות התקליטון הישראלי" (הוצאת מרום תרבות ישראלית); השני מפיק מוזיקלי ודי.ג'יי, חפר בהקלטות הישראליות לאורך ההיסטוריה על מנת למצוא את הפנינים שנשמעות רלוונטיות גם היום, כאלה שעדיין מסוגלות להזיז רחבות ריקודים ולשמש חומר לסימפולים.

כשניגשו לערוך את "סיפור כיסוי", הם כותבים באתר "תדר", "עמדו לנגד עינינו כמה עקרונות: רצינו להביא את העטיפות היפות ביותר, שמאחוריהן עומדת המוזיקה המעניינת ביותר, ולהציג אותן הן לקהל מבוגר שחווה את המוזיקה בזמן אמת, הן לאספנים צעירים בארץ והן לחובבי תקליטים מחוץ לישראל. מבין אלפי הכותרים שיצאו בארץ בחרנו להכניס לספר 300 תקליטים שעמדו במבחן הזמן, תקליטים שסללו דרכים מוזיקליות, פרצו גבולות והיוו השראה לדורות הבאים של מוזיקאים מקומיים".

הספר הוא גולת הכותרת של שיתוף הפעולה בין "תדר" ו"פומה" , והוא יושק ב-5.10.14 במסגרת שבוע הפעילות של פרויקט PUMA ❤ VINYL וחנות התקליטים הזמנית שתוקם ב"תדר" למשך שבוע אחד בלבד (בשיתוף עם סלון אורבך). ואם אתם רוצים להבטיח לכם כותר משלכם, תוכלו לרכוש "סיפור כיסוי" כבר מעכשיו במחיר 120 שקלים במקום 140 כאן, באתר "תדר".

 

 

למי למי יש יותר כבוד. עטיפות התקליטים של השוטר אזולאי, אל תקרא לי שחור, שיער, קזבלן ולופו

למי למי יש יותר כבוד

 

סיפור כיסוי. הצ'רצ'ילים

סיפור כיסוי. הצ'רצ'ילים

 

סיפור כיסוי, הכריכה. ישראלים בצמרת

סיפור כיסוי, הכריכה. ישראלים בצמרת

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *