מתרגשים בתל אביב

במעשה היצירתי הפכה אור גלס מהמחלקה לעיצוב טקסטיל בשנקר את התמונות המתעדות את האדריכלות, בתי הקפה והאנשים בתל אביב לסדרת בדים לעיצוב פנים. בוגרים 2014

סיפורים מהרחוב. קולקציית בדים למרחב הביתי והציבורי. שתי כורסאות

סיפורים מהרחוב. קולקציית בדים למרחב הביתי והציבורי

 

תל אביב התוססת ושוקקת החיים הייתה כר ההשראה ל- Ex-Street – סיפורים מהרחוב – פרויקט הגמר של אור גלס – קולקציית בדים לעיצוב פנים לבית ולמרחב הציבורי. מצוידת במצלמה תיעדה גלאס את הרחובות הבניינים, בתי הקפה והאנשים, כשהיא סופגת את אווירתה של המטרופולין העברית שצמחה מהחולות.

בסטודיו הפך גוף התיעוד המצולם לעבודות איור אישיות עם הקווים המאפיינים את כתב היד של גלס: השטחה, הומור, צבעוניות עזה ושילוב בין פיגורטיביות לגיאומטריה. שעות איור רבות ושלושה מקורות השראה – ממפיס, גרפיקה ישראלית בין שנות ה70-90 וקריקטורה ישראלית מאותן שנים – סייעו לה לחדד את סגנונה.

תחת הנחייתן של אלה סדובסקי ויהודית כץ  התנקזו הקולאז'ים, הציורים, הניסיונות בטכניקות השונות ובחומר – צמר קאשוול איטלקי, חוטי פוליאסטר וצבעני ריאקטיב – ליצירת קולקציית בדים תעשייתיים לעיצוב פנים בארבע מדיות שונות: אריגה בנול יד, אריגה בנול ג'קארד, הדפסה דיגיטלית ודפוס משי. "בכל אחת מהן ניתנה לי אפשרות לבטא ולחדד את הסגנון שלי. בהדפסה  –  לחבר בין העולם הפיגורטיבי והיד החופשית ולצייר וליצור שכבות וקולאז'ים. בנול הידני – לגלות עולם של חיבורים אל מול משטחי צבע חלקים ולשלב ביניהם את השפה הגיאומטרית והציורית יחדיו. בנול ג'קארד – להגיע למראה מודפס ובאותה עת ארוג בבד חזק באיכות תעשייתית".

את ההדפסים שלחה גלס לגלאזגו, למרכז לטקסטיל מתקדם. המרכז הסקוטי מציע פתרונות הדפסה דיגיטליים איכותיים וגמישים לא רק ליצרנים גדולים אלא גם לפונים פרטיים. בקולקציה היא מציגה בדים עם מחשבה על לייף סטייל לחלל הבית כמו גם לבתי עסק ציבוריים, בתי מלון ומסעדות. הבדים מיועדים למגוון שימושים מריפוד ווילונות ועד למפות וכריות, ובקלות, אומרת גלס, הם יכולים להתקיים גם במעבר לאופנה.

 

סיפורים מהרחוב. הקפה השכונתי

סיפורים מהרחוב. האיורים של גלאס

סיפורים מהרחוב. קיר מתייפח, אוטובוס מת. איור של בניין ואוטובוס

סיפורים מהרחוב. קיר מתייפח, אוטובוס מת

סיפורים מהרחוב. איור של בניין ומזרקת אגם בכיכר דיזנגוף

סיפורים מהרחוב. אלמנטים אדריכליים מהמרחב הציבורי

סיפורים מהרחוב. בית בתל אביב. איור של בית בתל אביב

סיפורים מהרחוב. בית בתל אביב

סיפורים מהרחוב. בדי לייפסטייל

סיפורים מהרחוב. בדי לייפסטייל

סיפורים מהרחוב. ג'קארד

סיפורים מהרחוב. ג'קארד

סיפורים המרחוב. הפשטה גיאומטרית

סיפורים המרחוב. הפשטה גיאומטרית

סיפורים מהרחוב. בין הפיגורטיבי לגיאומטרי

סיפורים מהרחוב. בין הפיגורטיבי לגיאומטרי

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *