מלח הארץ

ב"צבע טרי" האחרון השיקו מיקה בר, יואב אבינועם וגיל שפי לא רק גופי תאורה חדשים, אלא פנים חדשות, בסיס אם, בית. מעכשיו הם SALT. התוספת הקטנה שמחדדת את הטעם

Buttercup. נותנת אור ממוקד

Buttercup. הפיסולית החדשה של SALT

 

את Poli אתם בטח מכירים. הכורסה וההדום שבסיסם ברזל וריפודם מנצל את האיכויות הייחודיות המתקבלות בתהליך הדפסת הבד החדשני שפיתחה מעצבת הטקסטיל מיקה בר בפרויקט הגמר שלה ב"שנקר" לפני חמש שנים, הוצגה השנה במוזיאון העיצוב חולון בתערוכה "קיפולים" שאצרו לי אדלקורט ופיליפ פימאנו. "פולי" סימנה את תחילת שיתוף הפעולה בין בר לבין יואב אבינועם וגיל שפי מסטודיו PRODUCKS, שניהם מעצבים תעשייתיים בוגרי בצלאל.

ואז, כשהיה מלון רוטשילד בתהליכי שיפוץ, פנו אל בר אנשיו, שביקשו לשלב בעיצוב המלון פריטי מעצבים ישראלים צעירים שייוצרו במיוחד עבורו. הם חשבו על וילון, אבל השיחה התפתחה לדיבור על גופי תאורה. בעקבותיה הציגו בר, אבינועם ושפי קונספט למנורות קיר. 50 מנורות הזמין מלון רוטשילד, "ואז נדלקנו על הרעיון להשתמש בבד שעיצבה מיקה לעיצוב גופי תאורה, כי החיבור ביניהם עובד מאוד טוב והאור מעצים את הדוגמה המודפסת".

את מנורות הקיר ההן, Loli, השאירו השלושה בינתיים בבלעדיות למלון רוטשילד, אך בעקבותיהן עוצבו "אורי", ו-Nebula Pendant, מנורת שולחן ומנורה תלויה, שתיהן בגירסה קטנה עם אהיל פיקה. כשהשיקו את סדרת גופי התאורה הראשונה לפני שנה וחצי ב"עיצוב טרי", כבר היו להם שלושה גופי תאורה מסדרת Nebula: מנורה תלויה, מנורת שולחן ומנורת רצפה. שלוש המנורות החדשות היו גדולות מקודמותיהן, ואהיליהן נתפרו מבד קשיח יותר, שמעצים את אפקט הקיפול של הדוגמה המודפסת.

ביריד ארגנו בר, אבינועם ושפי את המנורות החדשות למיצב תאורה. התגובות היו נלהבות. "זו הייתה הפעם הראשונה שחווינו תגובות של אנשים גם מתוך העולם שלנו, עולם העיצוב – אדריכלים, מעצבי פנים, עיתונאי עיצוב – וגם מצד הקהל. המנורות אומנם נמכרו כבר בטולמנ'ס, אבל כשהן נמכרות דרך חנויות אנחנו לא פוגשים את הקהל. צבע טרי סיפק את הפלטפורמה למפגש הזה, לפידבק מהעולם האמיתי, שהוא מאוד חשוב".

בזכות בר וערוצי השיווק שפיתחה לחו"ל, החלו המנורות להימכר דרך אתרי אינטרנט גם בעולם הרחב, ושיתוף הפעולה הלך והתרחב לו לאטו. בין היתר שולבו מנורות "נבולה" בעיצוב Shoryu Ramen, מסעדת האטריות היפניות הלונדונית מומלצת המישלן. במקביל התפתח המסלול הנפרד של כל אחד מהסטודיות. קולקציית המוצרים שבר מציעה בחנות האינטרנטית שלה גדלה והיא כוללת שמיכות, פופים וכריות הנמכרים היום "בכל חמש היבשות", היא אומרת בחיוך. נולד גם שיתוף פעולה יפה עם מותג התיקים "כיסים" ("כבר ארבע קולקציות, שזה לא מובן מאליו ומאוד נחמד"). לאחרונה נרקם שיתוף פעולה עם Justin Hats, מותג כובעים מקומי שמוכר גם בארץ וגם בחו"ל, וגם עם המותג השבדי Designhouse עבורו היא מפתחת קולקציה קטנה. בר גם מציגה בתערוכות מקצועיות כמו Maison & Objet ואמביינטה, "ושם נפתח פתח גדול למפיצים וללקוחות חדשים".

PRODUCKS החלו לעבוד עם אבן קיסר – עבורה הם מעצבים תצוגות לחנויות ברחבי העולם ומעצבים את הערכות שבעזרתן מציגים את המשטחים לאדריכלים. ל"ארטיזן", מותג בוסני צעיר שצומח מאוד יפה, הם עיצבו כיסא, ובימים אלה נמצאים בישורת האחרונה של העבודה על שני רהיטים נוספים שיוצגו בחודש הבא ב-imm cologne. ל-JTLV, חברה יזמית שמחדשת ובונה קניונים, עיצבו פינות סלון לחוץ מבטון ומעץ, ויש מספר שיתופי פעולה בקנה שעדיין לא בשלו לחשיפה.

אין כמו דדליין להמריץ תוכניות  מגירה שנוטות לעתים להידחק לשוליים מפאת אילוצי היומיום, ושוב ירידי "צבע טרי" שימשו כקטליזטור. לקראת המהדורה המיוחדת, שהוצגה במאי במרומי מגדל מאייר בלב תל-אביב, יצרו בר, אבינועם ושפי מהדורה מוגבלת – מוכתמת באדום – של מנורות הרצפה "נבולה". כעת מבקשת חנות יפנית לקנות את כל מנורות הסדרה שעדיין לא נמכרו.

"צבע טרי 7" שימש כקטליזטור לקפיצה הבאה. "ידענו שזה הזמן להציג גופי תאורה חדשים, ושבין היתר אנחנו רוצים לעשות משהו גדול, וכך נולדה Milky Way, שהעבודה עליה הייתה מאתגרת, אבל מכל האובייקטים שבקנה, היא הייתה הבשלה ביותר. מכיוון שמדובר במנורה גדולה, היא אפשרה להציג באהיל אחד דוגמאות שונות".

יחד עם Milky Way הושקו ב"צבע טרי" גם Milestone – גרסת הרצפה של Milky Way, וגוף התאורה Buttercup. הנורית של בר, אבינועם ושפי היא מנורה תלויה (כרגע) עם אהיל מבד אטום ואלסטי, שההדפסה החשופה עליו לא רק מכווצת ומפסלת בקימורים זורמים אלא גם מעשירה את מרקמו. הגוון הכהה מבקש להעצים את האפקט האטום של הבד, אבל בעתיד ייבחנו גם אופציות בהירות.

אבל לא רק גופי תאורה חדשים הציגו בר, שפי ואבינועם ב"צבע טרי", אלא פנים חדשות: שם חדש, מיתוג חדש, אתר חדש. עכשיו יש לשיתוף הפעולה בין שני הסטודיות מקום משלו, בית, בסיס אם. לא עוד סטודיו מיקה בר וסטודיו PRODUCKS, אלא SALT. התוספת הקטנה שמחדדת את הטעם. "בארץ", הם אומרים, "מכירים אותנו. אנחנו מוכרים כרגע בטולמנ'ס ובאלמנטו, משום שהן בין יחידה הסגולה שמשלמות למעצבים על הפריטים שהן מציגות. אנחנו מתנגדים נחרצות לשיטת הקונסיגנציה הנהוגה ברוב החנויות. אנחנו נגד ניצול מעצבים לשם קישוט חנויות. אבל עכשיו אנחנו מתחילים למכור גם לחנויות בחו"ל, והבנו שככל שאנחנו יוציאם ומתרחקים עוד יותר מהלקוח, כדאי ששיתוף הפעולה הזה יקבל בית משלו".

ומכיוון שהחודש עברה בר לסטודיו חדש, ברחוב הנציב 16, נוצרה הזדמנות לארגן שואו רום צנוע, שמאפשר להזמין קניינים – מעצבי פנים, אדריכלים ולקוחות להתרשם מגופי התאורה של SALT. ומכיוון שהסטודיו נמצא בקומת הקרקע, עוצרים עוברי אורח סקרנים מול החלון הגדול, מתבוננים, מתעניינים, וברוב המקרים מתפעלים. והקשר הזה, הישיר, האישי, שהיה חסר בראשית הדרך, בהחלט מחזק בהמשכה.

ומה קרה ל"פולי"? לפני שנתיים הציגו בר, אבינועם ושפי קונספט בשל יותר של הכורסה ל"מורוסו". "פנינו אליהם משום שידענו שהם אוהבים ומעריכים את הטיפול בטקסטיל". החברה האיטלקית, הם מספרים, התלהבה, הכורסה נכנסה לתהליכי הפיתוח, אבל בקשר עם איטליה, הם גילו, צריך סבלנות. ויש להם.

 

 

Nebula. הסדרה המוגבלת  במרומי מגדל מאייר

Nebula. הסדרה המוגבלת שהוצגה במרומי מגדל מאייר

בין היתר שולבו מנורות "נבולה" בעיצוב Shoryu Ramen, מסעדת האטריות היפניות הלונדונית מומלצת המישלן

מנורות "נבולה" מככבות בעיצוב Shoryu Ramen, מסעדת האטריות היפניות הלונדונית מומלצת המישלן

Buttercup. גזרה פיסולית

Buttercup. ההדפסה יוצרת את הטקסטורה

Nebula. גרסת השולחן

Nebula. גרסת השולחן

Nebula. גרסת הרצפה

Nebula. גרסת הרצפה

Milky Way. משחקים של דוגמאות וקיפולים

Milky Way. משחקים של דוגמאות וקיפולים

בר, אבינועם ושפי. שלושה בסירה

בר, אבינועם ושפי. שלושה בסירה

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *