לילה מטורף במוזיאון

אחרי הביטול מהחודש שעבר, נקודת מגע חוזרת למוזיאון ישראל, מחר. אחרי שמונה שבועות מרים איתי מאוטנר ורננה רז מבטיחים לילה של שיכרון חושים

טל רמון מבצע את "מקום" בנקודת מגע מהשנה שעברה

טל רמון מבצע את "מקום" של מיכה אולמן. נקודת מגע 2013. צילום: חיים יפים ברבלט

 

מחר, רגע אחרי הפסקת האש ושנייה לפני סוף החופש הגדול, תכבוש נקודת מגע, אחד האירועים המענגים של עונת התרבות בירושלים, את מוזיאון ישראל מחדש. "גם בשנתה החמישית", מצהירים איתי מאוטנר ורננה רז, "אנחנו ממשיכים לאתגר את עצמנו ואת הצופים ולהפתיע עם מפגשים מסקרנים ומעוררי מחשבה. השנה מרבית הנקודות לא ימתינו לכם באולמות התצוגה, אלא ינועו ברחבי המוזיאון וגן האמנות ויזמינו אתכם לקחת חלק פעיל במפגש הזוהר בלילה עם המוזיאון ועם יצירותיו.

"וכשתהיו שם, במוזיאון ישראל, בחסות חשכה, מוקפים באלפי אנשים שבדיוק כמוכם לוקחים חלק ויוצרים את הסערה הלילית האמנותית הזו", הם מבטיחים, "תעצרו לרגע. תשתהו. תנו לעצמכם להתבונן רגע על כל מה שקורה סביבכם. האדמה זעה מתחת לרגליים, השמיים מתרגשים ממעל והכל בתנועה מתמדת, מהירה, מתגלגלת מקירות המוזיאון אליכם ללב.

"בזמן שאתם מטיילים ברחבי המוזיאון, בלילה המסעיר שבו הוא פותח שעריו עד שלוש לפנות בוקר, דברים קסומים ייקרו. תתקלו בפיל ענק מתנפח בגן האמנות (במיצג של עידית הרמן ותיאטרון קליפה), חברים שלכם יטפסו לגבהים בלתי נתפסים במיצב הביג במבו הפראי, רקדנים יזחלו על רצפת המוזיאון, קבוצת אנשים עם מסכות מוזרות תסתובב לידכם ותזמין אתכם להצטרף אליה. גל ברזילי יכין לכם מסיכה לתהלוכה, מוסיקאים ינגנו בשכיבה על הגב, ויפתיעו גם גל גבאי, ריקי בליך, אלון נוימן ואיתי מאוטנר, הילה פלשקס, אמיר אגוזי, טל ניב, קבוצת אוסקולה (שחבריה יעודדו ויתעדו זוגות לנשיקה אינטימית שתתועד במצלמות אבטחה ותוקרן סמוך לפסל הנשיקה של רודן), דנה רוטנברג (הכוריאוגרפית שתוביל אתכם לסיור ברוח תנועות הנוער בגן האמנות והלאה), גיורא ישראל, דני דורצ'ין, בועז כהן ואחרים!

בצילום: "מקום", עבודת הווידאו של מיכה אולמן משנת 1975, שמעולם לא הוצגה לפני קהל אלא תועדה לעיני המצלמה בלבד, קמה לתחייה לערב אחד, ב-25 ביולי, בנקודת מגע 2013, בביצועו של טל רמון, שעבד עם אולמן בסטודיו. 

 

מתי: מחר, יום חמישי, 28 ביולי, מהשעה 20:00 אל תוך הלילה. איפה: מוזיאון ישראל, ירושלים. מחיר כניסה: 60 שקלים. הסעות: מרכבת מרכז תל אביב למוזיאון ובחזרה.

כל הפרטים באתר עונת התרבות בירושלים: www.jerusalemseason.com

 

 

טל רמון מבצע את "מקום" של מיכה אולמן, מוזיאון ישראל, נקודת מגע 2013. מיצג עם ערימת חול ומטאטא

"מקום", נקודת מגע 2013. החול כמשל

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *