מחוברים

מותג האופנה TWO TONE והסטודיו לעיצוב מוצר EZEKIEL DESIGN פותחים את הסטודיו לאירוע מכירה חגיגי. זה הזמן להכיר את זוהר כלב ושמעון אזקיאל. ואיך זה קשור לגפן רפאלי?

גפן רפאלי לובשת TWO NOTE

גפן רפאלי לובשת TWO TONE. צילום אופנה: דרור בן נפתלי

 

כשהקולקציה החדשה של TWO TONE כבר הייתה מוכנה; עם סדרת צילומים באמת יפים עם ולדה שנייה לפני שפרצה והפכה לפנים החמים של הפקות האופנה; ואחרי שכבר קבעה יום צילום נוסף, וחיפשה הפעם בנרות את בת דמותה שלה, שתתחבר לבגדים במפגש טבעי, כזה שיצליח לעביר את רוח עיצובם הלאה; חלפה זוהר כלב לגמרי במקרה, סתם כך ברחוב, על פניה של גפן רפאלי. את רפאלי – מאיירת ממש ממש מוכשרת – אתם בטח מכירים. כלב לא הכירה, אבל מיד ידעה שמצאה את שחיפשה. ובכל זאת לא עצרה, והרגע חלף, והיא נותרה עם תחושה עזה של החמצה.

"היא הייתה מאוד מאוד יפה", כלב מחייכת. "לא רציתי משהו מרוחק וגבוה. רציתי מישהי אמיתית, שאוכל לשים עליה את הבגדים ואת התכשיטים, ומי שתסתכל עליה תגיד 'גם אני יכולה ללבוש את זה ככה'. נורא הצטערתי על שלא פניתי אליה. ואז התחלנו שוב לחפש דוגמנית".

כעבור כמה ימים חברה אמרה לכלב "תשמעי, מצאתי. זה מורכב, לא יודעת אם היא תסכים, תסתכלי בפייסבוק לראות אם זה בכלל בא בחשבון". "ואני לחוצה, ועוד כמה ימים מצלמים ואין לנו את מי לצלם. ואז היא פותחת דף פייסבוק ואני מסתכלת, ולא מאמינה. זאת היא. באותה שנייה התקשרתי, בלי להסס בכלל. וגפן הייתה מקסימה, והתלהבה ואמרה 'יאללה, ויהיו לי בגדים חדשים ויפים?'".

כך הפכה גפן רפאלי לדוגמנית הקולקציה החדשה של TWO TONE, ומיום צילום וברטר בין שתי יוצרות צעירות, התפתחה ידידות מופלאה. מחר, במכירה הביתית הראשונה של כלב וחברה לחיים מעצב המוצר שמעון אזקיאל, תציג גם רפאלי עבודות איור מקוריות. והנעליים של שומייקר יגיעו. וגם גופי התאורה והעגילים שמעצב אזקיאל. וגם כרטיסי הברכה שכלב חלמה לעצב כבר כמה שנים והם נושאים עדיין את ריח בית הדפוס.

כלב ואזקיאל נפגשו ב"מכון אבני". היא למדה עיצוב אופנה, הוא עיצוב תעשייתי, ושניהם סיימו בקיץ שעבר. בישורת האחרונה של פרויקט הגמר כבר היו ביחד. הדירה השכורה היא גם הסטודיו של שניהם. לא מפתיע שהעבודה התחילה לזלוג מאחד לשני. "זה היה תהליך. התהוות. משהו שלקח לו קצת זמן. בהתחלה כל אחד מאיתנו פתח מותג משלו. אני את TWO TONE ושמעון את EZEKIEL DESIGN. ובלי לשים לב התחלנו להידחף אחד לשני לעבודה. זה קצת מוזר שני מעצבים באותו בית. ואפשר לראות שיש משהו דומה בבגדים שלי ובמוצרים ששמעון מעצב. לא בהכרח בדרך, אבל משהו בתוצאה הסופית".

גוף העבודות של שניהם התפתח מתוך פרויקטי הגמר שלהם. אזקיאל עיצב כורסה, ובתהליך החיפוש אחר חומר קפיצי התוודע לפורניר. עם שני חברים פיתח רעיון גולמי לגופי תאורה, אבל השניים האחרים איבדו עניין ועזבו, והוא, לעומת זאת, בחר להמשיך הלאה. חודשים של פיתוח וניסיונות הולידו סדרת תכשיטים ושתי סדרות גופי תאורה – NEST ושמיניות – כולם מפורניר. שמיניות מתבססת על מודול קיפול שממנו מתפתחות וריאציות שונות. NEST – על רצועות פורניר קלועות ושזורות זו בזו. רגלי המנורות עשויות מברזל מצופה צבע אפוקסי אפוי בתנו, ואהיליהן, כמו התכשיטים, נוצרים משימוש חוזר בפורניר משאריות תעשייתיות. אפשר לקנות אותן כמו שהן, ואפשר להזמין אותן בהתאמה אישית בכל גודל צבע וצורת תלייה.

הקו המנחה של פרויקט הגמר של כלב היה חולצה גברית לבנה ומכופתרת, שעברה בידיה מניפולציות רבות ושונות. למנחה שלה, רונן רז, היא אסירת תודה עד היום. "הוא מרצה מדהים, והפרויקט היה נקודה מאוד משמעותית עבורי. משהו מאוד טוב קרה לי איתו, אחרי תקופה מאוד קשה. הוא לא התכוון להיות קולקציית יוניסקס, אבל בסוף הצגתי חולצות לגברים ולנשים". מתוכו צמחו שתי הקולקציות המסחריות שעיצבה כלב עד היום. הראשונה נמכרה כולה דרך חנויות: רזילי, שרון ברונשר, מאיו, גמלא, בוטיק 5. את השנייה היא משיקה לראשונה בסוף השבוע הקרוב, בסטודיו שלה. "כשאת עובדת דרך חנויות, את לא יודעת דבר על הנשים שאוהבות את הבגדים שאת מעצבת עבורן. איך הן נראות? מיהן? אני רוצה להכיר אותן מקרוב, אצלי בסטודיו, במקום שבו אני יוצרת. אשמח לדיאלוג הזה".

בעבר עיצבה כלב שמלות כלה בהזמנה אישית, והיא גם אוהבת לעצב לגברים, אבל נכון להיום היא מעצבת בגדים עבור נשים, "אבל על הגבול", היא אומרת ומוסיפה, "בגדים לא קונבנציונליים מהבחינה הזו שרובם אוברסייז מאוד גדול". זה לא אומר שבעתיד לא תבחר לחזור לאחד המחוזות האלה, או אחרים. גם לה, וגם לאזיקאל, חשוב מאוד להתנסות בתחומים שונים ולשמור על מניפה רבגונית. "אני לא רוצה להכניס את עצמי לאיזשהי קוביה", אומר אזקיאל. אני רוצה לגרות את המחשבה, את המעצב שבי. ואשמח מאוד לחבור לשיתופי פעולה עם אמנים ומעצבים שרואים את הדברים, ומבינים את הקו, ורוצים לצקת ביחד תוכן לדבר הזה".

אזקיאל הוא שפתח את החנות שלהם ב-Etsy. מאז הוא לקח צעד אחורה, וכלב נכנסה לעניינים, אבל שם החנות עדיין "אזקיאל – ONE STOP SHOP", עד שיחליטו על הצעד הבא: האם להישאר שני מותגים תחת כובע משותף, או להתמזג למותג אחד. כך או כך, הם מסבירים, "הרצון שלנו הוא להציע חוויית עיצוב שהיא מעבר לחוויית קנייה מצומצמת. זו חנות די יוצאת דופן בפלטפורמה של Etsi כי היא לא חנות של מוצר אחד. היא שואו רום וירטואלי גם אם עדיין צנוע, של מנעד הדברים שאנחנו אוהבים ליצור. זה מקום של מעצבת אופנה שאוהבת גם עיצוב גרפי, ושל מעצב מוצר שמעצב תכשיטים". בחזון הרחוק שלהם תגדל  החנות ותתרחב, אבל תמיד, הם מקווים, תשמור על השונות והייחודיות.

 

מה: סטודיו פתוח של TWO TONE ו-EZEKIEL DESIGN (עם מוזיקה צרפתית, תותים וקאווה)

מתי: שישי ושבת הקרובים, 12-13 בדצמבר, בין 11:00 ל-17:00

איפה: י"ל פרץ 24, דירה 2, ת"א

מחירים: 99-1,200 שקל (20% הנחה על פריטים חדשים, 50% על קולקציות קודמות)

 

בגדים לא קונבנציונליים מהבחינה הזו שרובם אוברסייז מאוד גדול

בגדים לא קונבנציונליים מהבחינה הזו שרובם אוברסייז מאוד גדול

חולצת כפתורים של כלב עם עגילי פורניר של אזקיאל

חולצת כפתורים של כלב עם עגילי פורניר של אזקיאל

עגילי הפורניר של אזקיאל

עגילי הפורניר של אזקיאל

תכשיט לחולצה של אזקיאל על הבגדים של כלב

תכשיט לחולצה של אזקיאל על הבגדים של כלב

מנורות שמיניות. וריאציות על קיפול

שמיניות. וריאציות על קיפול. צילום גופי תאורה: דניאל שריף

NEST. פסי פורניר משאריות תעשייתיות

NEST. פסי פורניר משאריות תעשייתיות

NEST תלויה. אפשר להזמין כל מנורה בכל גודל ובכל צבע

NEST תלויה. אפשר להזמין כל מנורה בכל גודל ובכל צבע

NEST תלויה, אבל אחרת

NEST תלויה, אבל אחרת

טובים השניים. כלב ואזקיאל

טובים השניים. כלב ואזקיאל

 

 

One Comment:

  1. ענת רוזיליו

    זוג מקסים, מוכשרים שניהם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.