מגלים את ישראל

אנשי Wallpaper, סמן העיצוב והלייפסטייל הבריטי, היו פה. ראו, בחרו, סגננו, צילמו ועכשיו הם מבשרים לעולם: העיצוב הישראלי עולה ותל אביב היא נקודת התרבות החמה במזרח התיכון. ותודה לאבן קיסר

מגלים את ישראל. שער המוסף. צילום: Jan Lehner

מגלים את ישראל. שער המוסף הפנימי שאנשי Wallpaper הקדישו לנו בגיליון ינואר. צילום: Jan Lehner

 

שלשום הגיע לארץ טוני צ'יימברס העורך הראשי של Wallpaper. מהאפרוריות הלונדונית הקרה והרטובה הוא נחת לימים שטופי שמש חמימה ומלטפת של חורף תל אביבי. כל זאת כדי להשיק את המוסף הפנימי המיוחד שהקדיש מגזין העיצוב והלייפסטייל הבריטי לסצינת הלייפסטייל הישראלית בגיליונו הראשון לשנת 2015. "תמיד חלמתי להגיע לכאן", אמר, "אבל איכשהו לא מצאתי את הזמן". עכשיו בזכות שיתוף הפעולה עם אבן קיסר, שהוא אורחה, הגשים צ'יימברס עוד חלום קטן.

וולפייפר, הוא מספר, נוסד לפני 18 שנה, מתוך מטרה "להכניס את תחומי העיצוב, עיצוב הפנים והאדריכלות לקונטקסט הלייפסטייל. במובן הזה הוא מוצר ייחודי. אנחנו מדווחים על הטוב ביותר בעולמות העיצוב והאדריכלות", הוא מסביר, "אבל בעטיפה של לייפסטייל. והיום זה תקף מתמיד". פעמיים בשנה מקדיש סמן העיצוב הבריטי מוסף פנימי – שבע כפולות, 16 עמודים – לארץ אחרת תחת הכותרת Revealed. טייוואן, גרמניה, גלזגו, סינגפור, נורבגיה, פולין. עכשיו הגיע התור לגלות את ישראל, לחשוף את הסצינה המקומית לעולם הגדול.

בן ג'רביס, הארט דיירקטור האוסטרלי-במקור של המגזין, מלווה בעורך האופנה, מפיק ושני צלמים, הגיעו לכאן לפני חודש לשבוע צפוף. במהלכו אספו, סגננו וצילמו את הנבחרת המצומצמת שמגלמת, אליבא דוולפייפר, את תמצית הישגיה של היצירה החזותית הישראלית נכון להיום. תמר קרוון (הבת של דני) ואסף ריב (הבן של דוד) הם נציגי עולם האופנה. את סצינת העיצוב מייצגות עמי שחר וסלומה פקיאל מ-Design Space) עם ארבעה ממשתפי "גם וגם", הפרויקט שאצרו ל"אבן קיסר" ב"צבע טרי" (סרגלי בלטה של Studio Bet – ליאורה רוזין וניצן דבי – ל"קוקה"; מדף X  של מג'נטה; מנורה על קנווס של איתי אוהלי; מראות שולחן קטנות של אנדרה ושי). השף מאיר אדוני הוא אדון המטבח. 16 מאדריכלי האלפיון רוכזו לשני צילומים קבוצתיים על רקע מוזיאון העיצוב חולון והאגף החדש של מוזיאון תל-אביב, ושלושה מעצבים ישראלים שקנו להם שם בעולם – יעל מר ושי אלקלעי מ-Raw Edges, איל בורשטיין ודרור בן-שטרית, בחרו את "הכוכבים המאירים – ילדי הפלא של דור המעצבים הישראלי הבא": איתי בר-און, סטודיו ,Hu-Be נעמה הופמן, סטודיו "רדיש", סטודיו בייקרי, הילה שמיע, ניר מאיר, שירה קרת ואיתי לניאדו. אפילו מלון "נורמן" פתח את שעריו בדיוק בזמן כדי להשתחל פנימה.

ההפקה המורכבת והמסוגננת התאפשרה תודות לסיועה הנדיב של אבן קיסר, וצ'יימברס לא שוכח להודות, ולספר שזה אינו שיתוף הפעולה הראשון בין החברה הישראלית למגזין, ולהזכיר ש-Islands, המיצב שעיצב סטודיו Raw Edges לאבן קיסר במילנו השנה היה אחד הבולטים בשבוע העיצוב, ודוגמה מצוינת לאופן שבו עיצוב יכול לצאת מגבולותיו הצרים של הבריף המקורי, וליצור משהו יפהפה שנחרט בזיכרון ונותן השראה. אבן קיסר, ממשיך צ'יימברס, השתתפה גם בתערוכת הדגל Handmade שמפיק המגזין מדי שנה לשבוע העיצוב של מילנו, ובזכותה יכולה הייתה התערוכה לנדוד גם למיאמי ולניו יורק.

"ישראל היא ארץ שאנחנו מסתכלים עליה מהימים הראשונים שלנו, ודיווחנו על מעצבים ישראלים לא פעם בעבר. המוסף הנוכחי הוא מסמך שמתעד רגעים, כישרונות, הישגים אדריכליים", מסכם צ'יימברס. "עלייתו הבלתי רגילה של העיצוב הישראלי", "מדוע העיר הלבנה היא הנקודה התרבותית החמה של המזרח התיכון", "האדריכלים שמעצבים מחדש את קו הרקיע של ישראל" מצהירות כותרות השער. תחשבו מה שתחשבו, התוצאה מאוד מפרגנת.

ולמשהו שונה לגמרי אך באותו עניין. שבעה עמודים אחרי "מגלים את ישראל" פרויקט נוסף של המגזין: מדריך הבוגרים 2015 – "הכישרונות החדשים הכי חמים בעולם" כפי שנבחרו בפינצטה על ידי וולפייפר בתחומי העיצוב, התיירות, התקשורת החזותית, הצילום, האופנה, האדריכלות והתחבורה. ולמה זה מעניין? כי אחד מבין ששת הבוגרים הטריים שנבחרו משלל האקדמיות לעיצוב בעולם הוא רועי מגדסי, בוגר בצלאל. איך הגיעה עורכת העיצוב של וולפייפר לTre, פרויקט הגמר של מגדסי? מתברר שהמגזין נמצא בקשר עם האקדמיות, ואלו שולחות אליו את קטלוגי הבוגרים המקוונים. טוב לדעת.

קבלו הצצה לחלק מכפולות המוסף (לא לפי הסדר המקורי שבו הן מופיעות בוולפייפר).

 

 

Shining Stars. מעצבי המחר

Shining Stars. מעצבי המחר. צילום: John Short

כפולת האדריכלים במוזיאון העיצוב חולון. צילום: Jan Lehner

כפולת האדריכלים במוזיאון העיצוב חולון. צילום: Jan Lehner

כפולת האדריכלים באגף החדש של מוזיאון תל אביב

כפולת האדריכלים באגף החדש של מוזיאון תל אביב. צילום: Jan Lehner

כפולת האוכל. הפקה: מאיר אדוני. צילום: John Short

הפקה: מאיר אדוני. צילום: John Short

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *