כל כפפה נושאת מזכרת

מושב האופניים שעיצב אילון ערמון וכפפות האגרוף נושאות הזיכרונות של רחלי שרפשטיין הם חלק מעבודות העיצוב והאמנות שמציגה קרן בר-גיל בחנות הזמנית של Shoplifters בשוק היווני ביפו

AES+F, Allegoria Sacra a Melancholy ,C-Print

AES+F, Allegoria Sacra a Melancholy ,C-Print

 

באחד מחללי השוק היווני נפתחה אתמול Naturally Shoplifters, חנות הקונספט הזמנית של shoplifters. החנות תהיה פתוחה 60 יום, ותציג, כמו תמיד, שילוב של אופנה, אקססוריז, אמנות, עיצוב, ספרים (בעיקר עיצוב ופנאי באחריות "המגדלור") אביזרים ומתנות ייחודיות, שטיחים (של  GAN  מבית הביטאט), כלי קרמיקה ועיצוב לבית. המאיירת רותם דר (לה קולטור) העמידה קיר איורים שאוירו במיוחד עבור המיזם ונמכרים במחיר אחיד, ואוצרת האמנות קרן בר-גיל מציעה תמהיל דינמי ומשתנה של עבודות אמנות ועיצוב.

מתחם השוק היווני נבנה בסוף המאה ה-19 על ידי הכומר היווני אורתודוקסי אבטיפוס, כמתחם המסחרי הראשון מחוץ לחומות יפו העתיקה. לאחרונה עברו רחובותיו שיפוץ, וכמותם גם המבנה ברחוב בן יאיר 5, שהיה סגור לקהל הרחב במשך שנים רבות, וכעת שופץ וחודש ועתיד להיות לחלל אירועים. המיזם של Shoplifters הוא בבחינת השקה ראשונה של החורבה ששיפץ אודי עזריה באהבה במו ידיו.

לפתיחת החנות בחרה בר-גיל להציג עבודות וידאו של בית הזכוכית, תצלומים של לטיסיה בולו, אוהד מטלון – שתערוכת יחיד של צילומיו עתידה להיפתח במוזיאון תל-אביב בשבוע הבא, ושל קולקטיב האמנים המצליח ממוסקבה AES+F; מיצב ציורים מתערוכתה של אפרת גלנור שהתקיימה בשנה שעברה במוזיאון רמת גן; ועבודות של יפעת בצלאל – המציגה בימים אלה תערוכת יחיד בגלריה של פרדה ואייזיק עוזיאל בלונדון – ושל גסטון צבי איצקוביץ, ערן זינגר ועפרה אייל. בנישת העיצוב מציגה בר-גיל פריטי וואן-אוף של רחלי שרפשטיין, אילון ערמון, דפי רייס דורון, לירן אלבז ורן קזס (Two Industrial Designers) ואריאל צוקרמן.

Boxing Day הוא שמה של סדרת כפפות האגרוף של שרפשטיין, שעבודות ממנה כבר נרכשו בידי אספנים בארץ וגם בלונדון. כל זוג כפפות נוצר בעבודת יד מחומר אחר, וכל אחד מהחומרים קשור בזיכרון אישי.

את Saddled, כיסא נדנדה שהורכב משלדת אופניים, מושב אופניים ומגלשי עץ, עיצב אילון ערמון, רוכב אופניים מושבע, עבור תערוכת האופניים במוזיאון העיצוב חולון בהשראת עבודה דומה שעיצב בעבר. ערמון העמיד את הכיסא לטובת הקהילה, וההכנסות ממכירתו ייתרמו לטובת רכישת אופניים לילדים נזקקים.

דפי רייס דורון חזרה לא מזמן מלונדון שם סיימה את התואר השני ברויאל קולג'. כאן היא תציג שרפרפים מסדרת CAD Weaving, שדוגמתם מושבם המורכבת משלבת קליעת פורניר ועור זה בזה עד ליצירת תחושה של חומריות חדשה, מעניינת ומעוררת התפעלות. לצד הסדרה החדשה יוצע למכירה הספסל היפה שעיצבה רייס-דורון במסגרת פרויקט הגמר שלה במחלקה לעיצוב תעשייתי בבצלאל ב-2006.

על התפר שבין פסל לבובה, Tailor Dolls, הייצורים הרכים של לירן אלבז ורן קזס, אינם הבובות הקלאסיות. הם לא מפגינים מתקתקות יתר, וגם לא נראים שמחים במיוחד. נטולי ידיים ומקוצצי רגליים הם נוטים לעתים על צדם או שומטים ראשם אל הקרקע. הם נתפרים מבדים שונים בעבודת יד בתהליך שאינו מייצר פסולת.

 

מחר, שבת 8.11, בין 11:00-14:00, תקיים בר-גיל אירוע פתיחה וסיור מודרך בין העבודות.    

כתובת: בן יאיר 5, יפו (חניונים קרובים: בית האשל ונגה)

שעות פתיחה: א'-ה' 10:00-20:00, שישי 10:00-18:00, שבת 11:00-20:00.

 

 

אבא הלל, עבודת שמן על קנבס של אפרת גלנור

אבא הלל, אפרת גלנור

Boxing Day, רחלי שרפשטיין. כל כפפה נושאת זיכרון אישי

Boxing Day, רחלי שרפשטיין. כל כפפה נושאת זיכרון אישי

קליעת CAD. שרפרפי עץ ועור של דפי רייס דורון

קליעת CAD. שרפרפי עץ ועור של דפי רייס דורון

ספסל של דפי רייס דורון

ספסל של דפי רייס דורון

Saddle. המושבים המתנדנדים של אילון ערמון

Saddle. המושבים המתנדנדים של אילון ערמון

Tailor Dolls, לירן אלבז ורק קזס (Two Industrial Designers). בובת שחורה עם נקודות לבנות וראש מורכן לרצפה

Tailor Dolls, לירן אלבז ורק קזס (Two Industrial Designers)

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *