ועד שרוך נעל

שיתוף פעולה בין המעצב הספרדי החברתי קורו קלארט, עמותות המסייעות לחסרי בית, קמפר וחברת התאורה הספרדית הוותיקה מטאלארטה הוליד את SHOELACES המושקות היום בברצלונה

Shoelaces. כולם מרוויחים

Shoelaces. כולם מרוויחים

 

תחילתו של המיזם במפגש שכותרתו "עיצוב נגד עוני", שערך משרד הבריאות הספרדי לפני ארבע שנים. לאותו מפגש הוזמן גם קורו קלארט – פרופסור לעיצוב ומרצה, שמעביר סדנאות ברחבי העולם, ומוכר כמי שרואה בעיצוב מכשיר בשירות החברה, ומקדיש חלק ניכר ממרצו לקידום קבוצות שוליים בעזרת עיצוב. בתשובה למפגש עיצב קלארט אלמנט מתכת פשוט, מחבר. The piece הוא קרא לו. ה"חתיכה" נועדה לחבר אלה לאלה חלקים שונים זה מזמה בתכלית, ודרך כך לאפשר בניית רהיטים משאריות חומרים בשימוש חוזר.

כשהוא משתמש במחבר שעיצב, פיתח קלארט בעזרת הסדנה של עמותת ארלס (Arrels Foundation) סדרת רהיטים – שרפרפים, שולחנות וגופי  תאורה, שהוצגה שנה מאוחר יותר בגלריה Mota Estrany de la בברצלונה. בהמשך הזמין את כל מי שחפץ לאמץ את הקונספט, ובלבד שייצר את הרהיטים עם אחת מהעמותות דוגמת ארלס, המשקמות חסרי בית ומסייעות להם לחזור למסלול של יצירה, יצרנות ומשמעות, כשהן מלוות אותם במסעם לעצמאות מחודשת.

קמפר, חברת הנעליים הספרדית, הרימה את הכפפה, והזמינה את קורו לעצב את אחת מחנויות הנעליים שלה בברצלונה. קורו מצדו הזמין את חברי הסדנה לקחת חלק בתהליך העיצוב עצמו ולא רק בייצור הרהיטים. התוצאה הייתה וילון משרוכים של נעלי קמפר, שהוסיף צבע וייחודיות לחלל. הקונספט זכה להצלחה רבה ואומץ גם לסניף של קמפר במדריד, הפעם בשיתוף הסדנה של עמותת San Martín de Porres. לצד הווילון שימשו השרוכים לעיצוב גופי התאורה בשתי החנויות. המהלך הזה זכה לאימפקט מרשים והצליח לתפוס את תשומת לבה של חברת התאורה הספרדית מטאלארטה.

כשהיא מוסיפה חוליה נוספת לשרשרת, פיתחו חברת התאורה הספרדית הוותיקה, המשלבת בין מסורת לעיצוב עכשווי, וקורו קלארט את סדרת המנורות Shoelaces. "שרוכי נעליים" עתידות להיות מיוצרות בסדנת הקרן במדריד, והן יצאו לשוק עם תחילת השנה האזרחית החדשה בחודש הבא. בינתיים יוצרו 60 מנורות במהדורה מיוחדת וחתומה המושקת היום כחלק מהשקת הבכורה החגיגית של מתחם שוק פאלו אלטו בברצלונה.

 

קלארט ו-Shoelaces. ייצורן מסייע לחסרי בית לחזור לעצמאות כלכלית

קלארט ו-Shoelaces. ייצור המנורות מסייע לחסרי בית לחזור לעצמאות כלכלית

קלארט ו-Shoelaces. השרוכים של קמפר

קלארט ו-Shoelaces. השרוכים של קמפר

שרוכי נעליים. אחת הסקיצות של קלארט

"שרוכי נעליים". אחת הסקיצות של קלארט

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *