הקווים הסמויים מהעין

שלל קריאות תיגר על קו המתאר יעמדו במרכזה של INVISIBLE OUTLINES. בתערוכה של ננדו בשואו רום של ג'יל סנדר אוקי סאטו שוב עובר את הקו. מילאנו 2017

jellyfish vase, צילומים: Akihiro Yoshida

Jellyfish Vase, צילומים: Akihiro Yoshida

 

איך אנחנו מזהים דבר כחפץ? תת-ההכרה שלנו עוקבת אחרי קווי המתאר של הדבר, מהרהר אוקי סאטו כשהוא ממשיך את קו המחשבה המלווה את עבודתו שנים רבות, ומגדירה מה בתוך הקווים, ומה נותר בחוץ ואינו שייך. כשקווי הדבר חמקמקים, הוא ממשיך, ואינם ברורים לחלוטין, לעתים לא נזהה את הדבר כמה שהוא – חפץ. לעומת זאת כאשר קווי המתאר ברורים, גם אם חלק מהאינפורמציה החזותית נסתרת, המוח שלנו ידע להשלים את החסר.

הקו הדק הזה, מה שמלפניו, מאחוריו ומצדדיו, והאופן שבו כל אלה נקלטים בחושים ומתורגמים לתפיסה החזותית שלנו, עומדים במרכזה של תערוכת היחיד שיציג סטודיו ננדו בבוטיק של ג'יל סנדר בשבוע העיצוב הקרוב של מילנו.

16 מקבצי עבודות יהיו ב-Invisible Outlines, כולם נראים לראשונה באירופה ולכולם משותף הניסיון לצאת מהקווים, למתוח את הגבולות ולאתגר את התפיסה המוכרת. למשל Objectextile, שיתוף הפעולה של ננדו עם ג'יל סנדר, שמציג חפצים בהדפסה תלת מימדית שקווי המתאר שלהם נשזרים זה בזה והופכים לטקסטיל. ולמשל Jellyfish Vase, אגרטלים שקועים במי אקווריום המבקשים "לקבוע מחדש את היחסים בין גבולות הצבע של האגרטלים והמים".

 

(Nendo: Invisible Outlines, Jil Sander Showroom (Via Luca Beltrami 5
April 4th 10.00-17.00 | April 5th -8th 10.00-20.00 | April 9th 10.00-18.00

 

ננדו, אגרטלי ג'לי פיש באקווריום עם פרחים

,

ננדו, אגרטלי ג'לי פיש באקווריום

.

ננדו, אגרטלי ג'לי פיש עם בועות במים

.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *