הנבחרים

נעים להכיר: מחזור המעצבים החדש של "טרמינל עיצוב" 2014 יצא לדרך

גוף תאורה מפורניר של סטודיו ויהי

סטודיו ויהי. גוף תאורה מפורניר

 

השבוע יצא לדרך מחזור המעצבים השני של "טרמינל עיצוב", המיזם של עמותת "לצאת מהקופסא" המשלב תוכנית העצמה למעצבים בתחילת דרכם המקצועית עם קידום בני נוער בעזרת לימודי עיצוב. 13 המעצבים שנבחרו לתוכנית השנה קיבלו סטודיו במתחם ה"טרמינל" ויזכו לליווי מקצועי שמטרתו לעזור להם לפתח ולשכלל את מיומנויותיהם המקצועיות והעסקיות. בתמורה הם משלמים שכר דירה סמלי ותורמים מכשרונם והשכלתם בעבודה עם נוער בבתי ספר נבחרים בעיר בת ים במסגרת התוכנית "מעצבים לעתיד", שגם אותה יזמה העמותה. כל זה מתאפשר בתמיכת גופים ציבוריים כעיריית בת ים וחברות מסחריות ביניהן קסטרו ורגבה.

אז מיהם נבחרי מחזור 2014 של "טרמינל עיצוב"?

סטודיו ויהי הם צוריאל גוטליב וקתרינה ברנד. גוטליב בוגר לימודי אמנות במדרשה בבית ברל ועיצוב מוצר בבצלאל, וברנד סיימה לימודי פיסול ועיצוב גרמי באקדמיה לאמנות בשטוטגרט. את ישראל הכירה במסגרת חילופי סטודנטים עם בצלאל. השניים מתמקדים בעיצוב גופי תאורה מפורניר וקיפולי נייר בעבודת יד.

שירי עבדה סיימה לימודי משפטים באוניברסיטה העברית. שנה של עבודה כעורכת דין הובילה להחלטה ללכת עם הלב, וכך הגיעה למחלקה לעיצוב תכשיטים בשנקר. פרויקט הגמר שלה עסק בקשר בין טקסט לטקסטורה, בין ספר לתכשיט, ובמסגרתו עיצבה סדרת תכשיטים המשלבים מתכת ונייר בשימוש חוזר של דברי דפוס ישנים כאטלסים וספרים. לפני שנה הקימה עבדה את המותג Sha וכעת היא משיקה קולקציית ביכורים שפיתחה בטכניקה ייחודית המבקשת לנצור את התנועה בחומר ומאפשרת ליצור פריטים סדרתיים שכל אחד מהם הוא אחד ויחיד ואינו ניתן לשכפול מדויק.

המוצרים של אולי בן ישראל מתאפיינים בהומור וקריצה ומציעים פתרונות צבעונים, מחויכים ומתוחכמים בפשטותם להתמודדות היומיומית עם הארגון והסדר בסביבה הביתית. "בוקר אחד פתחתי את חלון חדר השינה לרווחה, והמשקפיים שלי, שהיו מונחות על אדן החלון, התנפצו לחתיכות", מחייכת בן ישראל כשהיא מספרת איך נולד Eyes 4 (אבו ארבע) סטנד למשקפיים בצורת ארנב או רובוט.

מיטל קוממי הגישה את פרויקט הגמר שלה ב-HIT במועד החורף ממש בימים אלה. את פנס האוריגמי שעיצבה ניתן יהיה לראות בתערוכת הגמר בקיץ הקרוב. קוממי "אוריגמיסטית" כבר עשר שנים, ודרך אמנות קיפולי הנייר היפנית היא גם מלמדת תלמידים מחוננים גיאומטריה ומתמטיקה. לסטודיו שלה קראה קאמידורו – ביפנית: נייר ובוץ – שני החומרים הראשונים שאיתם עבדה. בימים אלו היא משיקה קו תכשיטי אוריגמי עשויים מפורצלן.

שני מעצבי מוצר נוספים במחזור הנוכחי של הטרמינל הם אלעד קאשי ואלון ביטון. הראשון מרצה במחלקה לעיצוב תעשייתי בשנקר ובעליו של סטודיו צעיר, שנותן שירותי עיצוב ופיתוח מוצרים ובמקביל שוקד על פיתוח קו מוצרים חדש משלו; השני מעצב גופי תאורה, כלים דקורטיביים, רהיטים ותכשיטים (לאחרונה אף שיתף פעולה עם אילן פיבקו), ועליו כתבנו בהרחבה לא מזמן.

איריס ארד, בוגרת המחלקה לעיצוב טקסטיל בשנקר 2012, מתמחה בסריגה, ומפתחת את הטקסטיל הסרוג הן כחומר גלם למעצבי אופנה, מוצר ופנים, והן כחומר לעבודותיה שלה – תכשיטים, צעיפים ועבודות תלת מימד על קו התפר שבין אמנות לשימושיות. מנוחה בדיחי סיימה בשנה שעברה את התואר השני בבית הספר הלונדוני לאופנה מרנגוני, ואף נבחרה לשאת את נאום הפרידה של הסטודנטים בטקס הסיום. לאחרונה חזרה לישראל והיא עובדת על הקמת מותג אופנה, שאת הסנוניות הראשונות שלו אפשר היה לראות באירוע ההשקה.

לתחום התקשורת החזותית שלושה נציגים במחזור הנוכחי: אושרית בן-גל, מעצבת גרפית בוגרת שנקר, הקימה את GUGU, מותג שמתמקד במשחקים ומוצרים לילדים, וכבר יש לה חנות במרמלדה מרקט; יפעת קדמי-ארואטי, מעצבת גרפית בוגרת בצלאל, משיקה את Balagan-pop design ומבקשת לחבר "צבעים מתפרצים, אוכל טוב, כיף וחיוך לעיצוב צעיר ושמח למרחב הפרטי";  יניב ברטר, מעצב גרפי ואנימטור בוגר HIT, מתמחה במיתוג, אנימציה, סרטוני תדמית ופוסט פרודקשן.

‪. נציג תחום האדריכלות הוא משה בן-דוד, שביחד עם רעייתו תמר קאסוטו, אדריכלית בוגרת בצלאל, יסד משרד אדריכלות המתמחה בתכנון ועיצוב מבנים וחללים המיועדים לשימושם של ילדים ובני נוער.

פורסם בגרסה מקוצרת ב-reDesign בתאריך 6.4.2014   

 

סטנד ארנב למשקפיים של סטודיו אוליגו

אבו ארבע, סטנד המשקפיים של סטודיו אוליגו. צילום: סטודיו שניידר

זיגמונד, ינשוף המתכת שהוא תומך הספרים החדש של סטודיו אוליגו, הוא גם מתקן למשקפיים.

זיגמונד, תומך הספרים החדש של סטודיו אוליגו, הוא גם מתקן למשקפיים. צילום: צור וייסבלום

מתלה לתכשיטים של סטודיו אוליגו

סטודיו אוליגו, מתלה לתכשיטים. צילום: ניר שניידר

עבודת הגמר של איריס ארד במחלקה לעיצוב טקסטיל בשנקר

איריס ארד, עבודת הגמר בשנקר. צילום: סשה פליט

 

משחק מספרים לילדים של סטודיו גוגו

משחק המספרים של סטודיו גוגו. צילום: לביא בן-גל

כיסוי לסמארטפון של סטודיו גוגו

סטודיו גוגו, כיסוי לסמארטפון. צילום: לביא בן-גל

.

גוף התאורה של אלון ביטון Concrete Lamp. יציקת בטון ונורת פחם בהשראת הג'ריקן

אלון ביטון, Concrete Lamp. יציקת בטון ונורת פחם בהשראת הג'ריקן

טבעת ענף ואבן קורונדום. של שירי עבדה. צילום: מיכאל טופיול

שירי עבדה, טבעת ענף ואבן קורונדום. צילום: מיכאל טופיול

סיכה של עבדה מתוך קולקציית הגמר בשנקר. צילום:

סיכה של עבדה מתוך קולקציית הגמר בשנקר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *