הללויה

מחר בנווה שכטר וביום שלישי בכולי עלמא תושק ההגדה המאוירת 2015 של "אסופה". 45 מאיירים, ביניהם סטודיו קרן וגולן, חן מכבי ואיתן אלוא. חד גדיא, חד גדיא

לירן בן הרוש, הגדה 2015

אלירן הרוש

 

מחר תושק לראשונה הגדת פסח המאוירת מהדורה 2015 של "אסופה". זו השנה השלישית ברציפות שבה יוזמת "אסופה", חנות ובית לעיצוב ישראלי מקומי, את פרויקט ההגדה המאוירת, ומעניקה במה לקבוצה חדשה של מאיירים ישראלים – מעצבים פעילים ובולטים לצד בוגרים טריים של בתי הספר לעיצוב.

"הרעיון להגדה", מספר ליאור ימין, הבעלים והמנוע מאחורי "אסופה", נולד מתוך מחשבה על פרויקט עיצובי אשר יחגוג את היצירה המקומית ויביא אותה לקהל רחב ומגוון ככל הניתן. הוצאנו קול קורא למעצבים והתרגשנו לגלות נכונות גדולה והירתמות לפרויקט".

כל אחד מ-45 המאיירים המשתתפים ביצירת ההגדה קיבל כפולת עמודים וחירות גמורה לעשות עם הטקסט המוכר והמסורתי ככל העולה על רוחו. התוצאה מציעה פרשנות אמנותית עדכנית ומגוונת לסיפור המסורתי.

הגדת פסח המאוירת תושק לראשונה מחר, יום חמישי, 19 באפריל, במקביל לפתיחת התערוכה "האיש שנפקד מן ההגדה" שאצר ימין במרכז נווה שכטר. במרכז התערוכה דמותו של משה רבנו, הגיבור המרכזי של סיפור יציאת מצרים, ושאלת היעדרותו מההגדה, המספרת את סיפור יציאת בני ישראל ממצרים. ימין מציג חיבור מעניין בין ארבע גישות – מחז"ל ועד פרויד – המפרשות את היעדרותו של משה מן ההגדה לבין עבודות עיצוב ישראליות בנות זמננו.

"בלבו של הנראטיב המופיע בתורה ובהגדה ניצב מיתוס זהה: היווצרותו של עם ישראל, ועדיין ישנם הבדלים בין הסיפורים. הבולט מבין ההבדלים הוא היחס למשה רבנו. הגיבור הגדול של התורה, המנהיג שהוביל את העם מעבדות לחירות. בעוד שבספר שמות משה הינו הגיבור הבלתי מעורער, בהגדה איננו מוזכר ולו פעם אחת.

"מדי שנה אנחנו קוראים את הטקסט של ההגדה ורובנו לא שמנו לב להיעדרו של משה ממנה. מה מסמלת היעדרותו? האם מישהו העלים את משה בכוונת תחילה? האם נוכחותו הפריעה למטרת ההגדה של החכמים? מה פשר התעלומה?", נכתב בטקסט המלווה את התערוכה. בין המעצבים המשתתפים איתי אוהלי, רחלי בוקסנבוים, אנדרה ושי, יונתן הופ וקוזי דקור.

"האיש הנפקד מן ההגדה" היא חלק מאירוע ייחודי שנווה שכטר יקיים, שיעסוק במשה רבנו, המנהיג הראשון של עמנו, הנפקד מן ההגדה. תפתח את האירוע הרצאתו של פרופ' יאיר זקוביץ', מבכירי חוקרי המקרא בישראל "יציאת מצרים ללא משה", ואחריה יתקיים מופע אינטימי של מארק אליהו, מהמוזיקאים המרכזיים בתחום מוזיקת העולם בישראל.

השקה חגיגית להגדה המאוירת תתקיים במועדון "כולי עלמא" בשבוע הבא, ב-24.3.15, ותכלול תערוכה של כל הכפולות המשתתפות בהגדה ומכירת פוסטרים בגודל A3 של דימויים משלוש ההגדות.

בשני האירועים ניתן יהיה לרכוש את ההגדה, שמחירה 89 שקלים, וגם בחנות אסופה ברחוב מרגוזה 8, שוק הפשפשים, יפו, בחנויות ספרים ועיצוב מובחרות, באתר אסופה, ובהזמנה טלפונית: 03-6041405. ואם אתם רוצים לראות את ההגדה כולה, וגם את ההגדות הקודמות, את מוזמנים להקליק כאן.

 

האיש הנפקד מן ההגדה, מרכז נווה שכטר, שלוש 42 נווה צדק, תל-אביב | פתיחה: חמישי, 19.3.15, בשעה 19:00.

 השקה חגיגית של הגדת פסח המאוירת 2015, 24.3.15, כולי עלמא, מקווה ישראל 10, תל-אביב. החל משעה 19:00.

 

 

נטע רבינוביץ, הגדה 2015

נטע רבינוביץ'

איתן אלואה, הגדה 2015

איתן אלוא

יוליה סמילנסקי, הגדה 2015

יוליה סמילנסקי

עובדיה בנישו, הגדה 2015

עובדיה בנישו

סטודיו קרן וגולן, הגדה 2015

סטודיו קרן וגולן

חן מכבי. הגדה 2015, הכריכה

חן מכבי. הגדה 2015, הכריכה

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *