האח למשטח

עכשיו מרחיבים חברי סטודיו דאלה את פרויקט MOLET. בנוסף לסדנאות הפופולריות הם עיצבו ארבעה דגמים של המדפים להרכבה עצמית. ההשקה בשני הקרוב בתערוכה MAKERS

MOLET, הגירסה הקלאסית

MOLET, הגירסה הקלאסית. צילומים באדיבות MOLET

 

ואלה תולדות סטודיו DALE: אסף (עציון) ואלי (סער) נפגשו בלימודי עיצוב תעשייתי ב-HIT . זמן קצר לאחר סיום הלימודים, ב-2013, הקימו עם עשרה חברים נוספים מהלימודים את סטודיוס, חלל סטודיות משותף ברחוב שמעון בן שטח 10 ביפו (מבין מקימי סטודיוס נשארו עד היום במתחם, מלבדם, גם כרם קמינסקי, ענבל צייזלר ואלכס חייקין, שעושה חיל עם ערכות היצירה לילדים תחת השם "קיפוד"). שישה חודשים מאוחר יותר הצטרף ארי ליברסון, אדריכל עולה חדש מארגנטינה, ולפני חצי שנה הקימו סער, עציון וליברסון את סטודיו DALE.

"בספרדית", הם מספרים, "המילה DALE מטרתה לעודד אותך לצאת לדרך, להתקדם! זה בדיוק מה שאנחנו עושים ב'דאלה', שהוא סטודיו לעיצוב מולטידיסציפלינרי. כשלושה שותפים הבאים מרקעים שונים אנחנו משלבים אדריכלות, עיצוב פנים ועיצוב מוצר, מתוך אמונה בקשר ההדוק בין אובייקטים לחללים".

וכאן נכנס לתמונה הפרויקט MOLET". MOLET היא מערכת מדפים מודולרית המיוצרת מעץ בשימוש חוזר, בעיקר של משטחי הרמה. הפרויקט נולד בארגנטינה ועשה עלייה עם ארי. בשנתיים האחרונות אנחנו מעבירים בסטודיו שלנו ביפו סדנאות לייצור המערכת, בהן כל משתתף מעצב ובונה בעצמו את המדפים המתאימים לו. תהליך היצירה בסדנאות משלב עבודה פיזית, יצירתיות ומחשבה פרקטית. בסופן, המשתתפים יוצאים עם מוצר שימושי ואסתטי ועל הדרך חוווים את חדוות הבנייה והיצירה.

"לאור ההתלהבות מהסדנה ומהמדפים, החלטנו – לאחר שהקמנו את הסטודיו המשותף – לאמץ את הפרויקט ולפתח את העשייה בסדנאות לערכה להרכבה עצמית בבית. היה לנו חשוב ליצור ערכה שתאפשר לכל אחד לבנות את המוצר בעצמו בפשטות, אבל גם תאפשר לו לחוות את החוויה היצירתית שמציעה הסדנה. בתום שנה וחצי של פיתוח, אנחנו משיקים את קולקציית הריהוט המודולרי הראשונה של MOLET, הכוללת ארבעה דגמי מדפים".

ההשקה של MOLET תתקיים במסגרת התערוכה MAKERS – נותנים חיים חדשים לחומרי גלם שהוגדרו כפסולת שאוצר ראם איל ותיפתח בגלריה שברביעיית פלורנטין ביום שני הקרוב, 15 בפברואר. בתערוכה יציגו יחד עם סטודיו DALE גם Studio ORYX ו-Artizachen, גם הם סטודיות לעיצוב בר-קיימא, החולקים כל אחד בניסיון להקנות בדרכו הייחודית פרשנות אישית לחומרי הגלם הנתפסים בדרך כלל כפסולת, ולהפיח בהם חיים חדשים.

במהלך התערוכה יקיימו חברי MOLET סדנאות בתשלום לבניית ריהוט ביתי ממשטחי עץ תעשייתיים. לפרטים ולרישום לסדנאות: 054-6846847

 

MAKERS, רביעיית פלורנטין, דרך שלמה 43, תל-אביב | 15.2.16 – 27.2.16, פתיחה: 15.2.16 בשעה 18:30 | שעות פתיחה:: ימים א-ה 15-21:00, שישי 10-15:00, שבת 10-20:00, נעילה: 27.2.16 שעה 21:00 | הכניסה חופשית

MOLET, פסים שחור תכלת

.

MOLET, הגרסה הקלאסית בצבע, סטודיו DALE

.

MOLET ART - מדף מצויר

.

MOLET JANG, אותו מדף סידורים שונים

.

MOLET קבוצתית, חברי סטודיוס עם יחידות המדפים הבסיסיות

.

 

 

 

One Comment:

  1. אוי, זאת אני בתמונה.
    הם אנשים אדירים ואחלה סדנא:)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *