גן התענוגות הארציים 2015

הטריפטיך הידוע של הירונימוס בוש מ-1504 היה ההשראה, אבל לא בטוח שהאמן ההולנדי - נוצרי אדוק - היה מתלהב. גן התענוגות הארציים 2015, גרסת Signor Gi & Dioz, עוברת מהרחוב לגלריה

Cut By Demand 3#, עבודה מסדרת הירוק, שחור, לבן, כחול וצהוב

Signor Gi and Dioz Cut By Demand 3#S

 

בהשראת גן התענוגות הארציים של האמן ההולנדי בן המאות ה-15 וה-16הירונימוס בוש, הסתגרו סניור ג'י ודיוז בקוביה – חלל התצוגה שבתוך חלל התצוגה של סלון יפו לאמנות שבנמל יפו, עד שסיימו לכסות את כל משטחי הדיקט רחבי הידיים שמילאו את החלל.

זה המפגש השלישי בסדרת שיתופי הפעולה Cut By Demand בין שני האמנים האורבניים שנפגשו ברחוב. כשהם משלבים טכניקות ציור ורישום הלקוחות מעולם אמנות רחוב, האיור והפופ-ארט, מתבלים דיוז וסניור ג'י את התערובת הקודחת ברחשי מוחם המושפע מחיי היומיום בדרום תל אביב.

את הפרויקט הראשון של Cut By Demand יזמה הילה הראל, חברה טובה, שהייתה אחראית לאוצרות חלל התדר, בקיץ שעבר. הרעיון היה ליצור הזדמנות שתאפשר לאנשים שמאוד אהבו את העבודות שציירו דיוז וסניור ג'י במרחב הציבורי, לרכוש עבודות מסוגן. הם עטפו את החדר שקיבלו בתדר בנייר קראפט, כיסו את הרצפה בקרטונים וציירו על כל המשטחים. בעזרת חוט סימון סימנו את הקירות בגריד משבצות בגודל A4, וכל אחד בחר את החתיכה שלו, שנחתכה מהקיר.

את המפגש השני בסדרה קיימו באחד מאירועי ההפנינג המוזיקליים של מתחם בלום – המתחם שבו נמצאת בין היתר תוכנית הרזינדנסי של ארטפורט בדרך בן צבי 55 ביפו.

הפעם השתמשו דיוז וסניור ג'י במשטחי דיקטים ענקיים. תהליך העבודה, הם מספרים, מאוד דינמי. "יש לנו יכולת הבנה יוצאת דופן זה של זה. פשוט פותחים דיקט או שלושה, מתחילים לצייר ביחד, כל אחד על צד, כל אחד על צבע, ואז מחליפים, מערבבים,  מוסיפים, מציירים מעל ומתחת. מגיבים אחד לשני כל הזמן".

הפעם התוצאה היא טריפטיך ענק של גן עדן, גיהנום וגן התענוגות הארציים. הפעם נוסרו שלוש העבודות גדולות המימדים מראש לחלקים, כדי ליצור משחק ויזואלי נוסף: במבט מרחוק – יצירות ענק עמוסות בהתרחשויות ובצבעים, ומצד שני – עבודות קטנות יותר גדושות בטקסטורות ובפרטים. תמונת העולם העולה בהן, לפי סניור ג'י ודיוז, מאפשרת לבחון את ההקשרים – שלפעמים בולטים לעין ולפעמים נסתרים – בין העיסוק באמנות, החיים וזהות האמן, כפי שאלו נתפסים על ידי השניים.

 

 

Cut By Demand 3#, משולשים בירוק, שחור, לבן, כחול וצהוב

.

Cut By Demand 3#, עבודה בירוק, שחור, לבן, כחול וצהוב

.

Cut By Demand 3#, עבודה בוורודים, לבן ותכלת

.

Cut By Demand 3#, עבודה מסדרת הוורודים, לבן ותכלת

.

Cut By Demand 3#, עבודה באדומים ושחורים

.

Cut By Demand 3#, עבודה מסדרת האדומים, הלבן והשחור

 

Cut By Demand 1#, חוט אדום מסמן את הגריד והקיר החשוף את העבודות שנחתכו

Cut By Demand 1#. חוט אדום מסמן את הגריד, והקיר החשוף את העבודות שנחתכו

Cut By Demand 2#, חוט לבן מסמן את הגריד

Cut By Demand 1#. חוט לבן מסמן את הגריד שממנו נחתכו העבודות

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *