אוהבים אותה? זו ההזדמנות שלכם

לפני ארבעה ימים העלתה רותי שפריר את Ruche לקיקסטארטר, וכבר גייסה שליש מהסכום המבוקש. מה מיוחד ביחידת המדפים שהספיקו לכתוב עליה ב-Inhabitat, ב-TreeHugger ובבלוגי עיצוב רבים אחרים?

Ruche. הרכבה בחמש דקות

Ruche. הרכבה בחמש דקות

 

רק לפני ארבעה ימים העלתה רותי שפריר את Ruche לקיקסטרטר, וכבר כתבו על יחידת מדפי הכוורת שעיצבה ב-Inhabitat וב-Tree Hugger – המכה של חובבי העיצוב הירוק, ובבלוגי עיצוב רבים אחרים, במיוחד כאלה שמקדמים עיצוב בר-קיימא. 32 ימים עוד לפניה, וכבר הצליחה לגייס למעלה משליש מהסכום ההתחלתי שביקשה.

Ruche (בצרפתית: כוורת) נולדה מתוך רצון ליצור אובייקט שימושי ואינטואיטיבי שמגיע מפורק באריזה שטוחה, וניתן להרכבה מהירה ופשוטה ללא כלי עבודה (כמו פטיש או מברג) וללא אמצעי חיבור חיצוניים כלשהם (ברגים, דבק). לנגד עיניה של שפריר עמדו צעירים בגילה (28) שעוברים דירות לעיתים קרובות, וישמחו "לרהיט יפה, איכותי ופשוט במחיר נגיש. כזה שניתן לפרק אותו כשצריך, ולהרכיב אותו מחדש בחמש דקות".

את ההשראה הצורנית והקונספטואלית, היא מספרת, שאבה מכוורת הדבורים, שלה מבנה חזק ביותר, יציב ויעיל, שכן תכולתה – יחסית לנפחה – גדולה. את היתרונות האלה רתמה למערכת המדפים הפוליגונית שתכננה. יחידות ה-Ruche קלות משקל ועם זאת יציבות, היא מדגישה. הן עשויות מיריעות מחורצות המשתלבות זו בזו בשתי גירסאות: האחת מאלומיניום שעבר ציפוי אנודייז, המבטיח רמת גימור גבוהה ועמידות בפני שריטות וקורוזיה; השנייה מקרטון דו גלי בחיפוי דופלקס, גם הוא חזק וקליל. שני החומרים ממוחזרים ומתמחזרים, וכמותם גם האריזה. ה"רוש" מיוצרות בשלושה גדלים (112 על 100 ס"מ, 74 על 66 ס"מ, 38 על 34.5  ס"מ) המתאימים לאחסון ותצוגה של פריטים שונים – מספרים ובקבוקי אלכוהול, דרך נעליים או קופסאות סוכר, מלח, תה, קפה ודומיהן, ועד גלילי נייר טואלט, צנצנות תבלינים או פיצ'יפס. מעבר לחומרים הממוחזרים, תהליך הייצור של "רוש" גם הוא אינו מורכב ואינו בזבזני מבחינת האנרגיה שהוא צורך.

מחיר הכוורות נע בין 200 דולר ליחידת האלומיניום הגדולה, ל-30 דולר שהוא מחיר כוורת הקרטון הקטנה. גם על עלויות המשלוח חשבה שפריר, ובזכות האריזה השטוחה הצליחה לאפשר משלוחים חינם בארצות הברית ובישראל, ובשאר העולם עלות משלוח היא 15 דולר בלבד ליחידות הגדולות. כשמדובר ביחידות הקטנות יותר, המחיר נמוך יותר.

לארץ חזרה שפריר לפני שלוש שנים לאחר שסיימה את לימודי העיצוב בפוליטכניקו של מילנו. בבית הספר המילנזי הגבוה לעיצוב מקובל לעבור כבר במהלך הלימודים התמחויות בסטודיות מבוססים לעיצוב. שפריר הצטרפה ל-Corsi Design Factory, המתמחה ברזינה פוליאוריתנה (שרף על בסיס פוליאוריתן) ומפתח קווי מוצרים עבור ובשיתוף מעצבים כאלסנדו מנדיני, אנזו מארי, גאיטנו פשה והאחים קמפנה. עם השניים האחרונים אף הייתה בקשר במסגרת עבודתה בסטודיו.

מאז שחזרה, הספיקה לעבוד ב"לופט" ("חברת עיצוב פנים וריהוט ישראלית משפחתית ומקסימה, שבה למדתי רבות על איך לשלב טעם טוב ומסחר בעיצוב, יבוא, יצוא, תכנון, תמחור וכל מה שביניהם"), וכעת, משיצאה לעצמאות, היא נותנת שירותי עיצוב ועובדת על פיתוח הפרויקטים שלה.

ומה הדבר הבא?

"אני מאוד אוהבת את האלומיניום, והייתי רוצה להמשיך בכיוון הזה של מעבר מדו מימד לתלת מימד. לפתח ליין מוצרים על אותו העיקרון של 'רוש'. אני כבר עובדת על כיסא".

 

 

Ruche. גרסת הקרטון. לבן עם דוגמת קווים חופשית בשחור

Ruche. גרסת הקרטון

Ruche. אפשר לצרף מגירה

Ruche. אפשר לצרף מגירה

Ruche. היחידה הקטנה בגרסת  הקרטון

Ruche. היחידה הקטנה בגרסת הקרטון

Ruche בגרסה הקטנה כמדף תבלינים

Ruche. גרסת האלומיניום הקטנה כמדף תבלינים

Ruche, היחידה הבינונית בגרסת האלומיניום

Ruche, היחידה הבינונית בגרסת האלומיניום

Ruche. אדום, שחור ולבן בגרסת האלומיניום

Ruche. לבנה, אדומה ושחורה, בגרסת האלומיניום

 

 

 

2 Comments:

  1. מוצר מדהים, כמה פשוט כמה יפה .

  2. Pingback: הנבחרים 2015. פוסט ראשון בסדרה | dezignZoom

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *